Uprawnienia do przejazdów

Sprawdź pogodę!

Czy wiesz, że...

...klimatyzacja w pojazdach komunikacji miejskiej powinna działać, jeżeli temperatura otoczenia przekracza 25 stopni Celsjusza.
Działa ona poprawnie w pojazdach, jeżeli wszystkie okna są zamknięte. Pomimo włączonej klimatyzacji i w związku z częstym otwieraniem drzwi na przystankach, można odczuć spadek skuteczności jej działania.
Widzisz?! Nie bądź obojętny!
BIP
Biuletyn Informacji Publicznej

IGKM
Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej

Kalendarz
Styczeń 2021
P W Ś Cz P S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: Administrator
KiedyPrzyjedzie.pl
Rozkłady jazdy (pdf)
Komunikacja tramwajowa

Komunikacja autobusowa
Ogłoszenie!


Ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego.
Więcej informacji - Kliknij!
Automaty biletowe!
GoPay - bilet przez Internet!
Kup bilet! - aplikacje mobilne!
Schemat sieci tramwajowej!
Al. 23 Stycznia
Rozkład w telefonie!
Wybierz swój OS telefonu i zainstaluj aplikację!
Skorzystaj online z wyszukiwarki połączeń!
Przewóz osób taksówkami
Powitanie
Witamy na stronie Organizatora Publicznego Transportu Zbiorowego w Grudziądzu.
Witamy na stronie Organizatora Transportu Publicznego w Grudziądzu!

Kontakt:
56 45 10 447 - sekretariat wydziałowy
56 46 59 288 - punkt sprzedaży biletów ul. Chełmińska ALFA
56 69 68 466 - punkt sprzedaży biletów ul. Legionów
Info
Informacja dotycząca niewykonywania części kursów w związku z pandemią.
Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Grudziądzu uprzejmie informuje, że w związku z koniecznością przebywania części naszych pracowników, w tym kierowców na kwarantannach mogą wystąpić chwilowe zakłócenia na liniach autobusowych, polegające na niewykonywaniu części kursów. Podejmujemy wszelkie działania, aby zapewnić naszym pasażerom przewozy zgodnie z rozkładem.

Jednak wyjątkowa sytuacja, związana z pandemią koronawirusa, niestety nie zawsze umożliwia nam wykonanie wszystkich kursów, ze względu na absencję pracowników. Wszelkie informacje staramy się przekazywać na bieżąco za pomocą aplikacji KiedyPrzyjedzie.

Za wszelkie możliwe i niezależne od nas niedogodności z tym związane serdecznie przepraszamy. Mamy nadzieję, że rozpoczynająca się akcja szczepień pozwoli na szybki powrót do realizacji wszystkich kursów. Jednocześnie pragniemy zapewnić, że nasze wszystkie pojazdy, tak autobusy, jak i tramwaje są systematycznie dezynfekowane.
Zmiana rozkładów jazdy, 01.01.2021 r.
Od 1 stycznia 2021 r. zmieni się rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Wprowadzone zmiany będą polegały głównie na zwiększeniu liczby kursów na niektórych liniach miejskich zgodnie z sugestiami zgłaszanymi przez mieszkańców. Ponadto usunięte zostały linie komunikacyjne, które kursowały do sąsiadujących gmin, za wyjątkiem kursów do Rogóźna.

Nowe rozkłady dostępne są na stronie: Zmiany rozkładów jazdy 01.01.2021 r.
Przywrócenie ruchu w ulicy Królewskiej, 03.12.2020 r.
Informujemy, że od 3 grudnia br. przywrócony zostanie ruch kołowy w ulicy Królewskiej. Oznacza to że autobusy komunikacji miejskiej kursować będą zgodnie z rozkładami jazdy, które obowiązywały przed wprowadzeniem tras objazdowych.
Sprzedaż biletów komunikacji miejskiej w okresie od 10-29.11.2020 r.
Informujemy, że od 10.11.2020 r. do 29.11.2020 r. punkt sprzedaży biletów komunikacji miejskiej w CH Alfa będzie nieczynny.
Prosimy pasażerów o korzystanie z automatów biletowych oraz z punktu sprzedaży biletów na pętli przy ul. Legionów w Tarpnie.
Za utrudnienia przepraszamy wszystkich pasażerów.

Lokalizacja automatów biletowych w Grudziądzu
Zmiana trasy przejazdu linii komunikacyjnej nr 23, 12.11.2020 r.
Informujemy, że od 12 listopada 2020 r. zmodyfikowana zostanie trasa przejazdu linii komunikacyjnej nr 23, która kursować będzie tylko do i z miejscowości Zielnowo. Jednocześnie oznacza to że wspomniana linia nie będzie kursowała do miejscowości Radzyń Chełmiński.
Rozkładowe godziny odjazdu z krańcówek nie ulegną zmianie.

Rozkład jazdy linii komunikacyjnej nr 23 [obowiązuje od 12.11.2020 r.]
Zamknięcie cmentarzy, 31.10.2020 r. - 02.11.2020 r.
Zgodnie z decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego od 31 października 2020 r. do 2 listopada 2020 r. wszystkie cmentarze będą zamknięte. W związku z powyższym wstrzymane zostanie kursowanie dodatkowych autobusów linii C!
Komunikacja tramwajowa kursuje zgodnie z obowiązującymi rozkładami jazdy.
Zasady bezpiecznego korzystania z pojazdów publicznego transportu zbiorowego w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce
Zasady bezpiecznego korzystania z pojazdów publicznego transportu zbiorowego w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce. Główny Inspektorat Sanitarny, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Infrastruktury, 24.08.2020 r.

Pasażer:
1. Pasażer ma obowiązek zasłaniania ust i nosa w pojazdach publicznego transportu zbiorowego.
2. Pasażer ma obowiązek zachowania bezpiecznego odstępu od innych pasażerów.

Kierowca i obsługa pojazdu:
1. Obsługa pojazdu ma obowiązek zasłaniania ust i nosa (rekomendowane maseczki, przyłbice). Obowiązek nie dotyczy kierowców pojazdów, którzy przebywają w wydzielonych w pojeździe kabinach, nie mając kontaktu z pasażerami i innymi pracownikami obsługi pojazdu.
2. Kierujący pojazdem może nie wpuścić do pojazdu osoby bez zasłoniętych ust i nosa oraz wyprosić pasażera z pojazdu, który nie zasłania ust i nosa.
3. Zablokowanie przycisków do otwierania/zamykania drzwi. Otwieranie/zamykanie drzwi przez kierującego.

Przedsiębiorca:
1. Obłożenie miejsc w pojazdach musi być zgodne z aktualnymi przepisami prawnymi:
a) 50% liczby miejsc siedzących albo 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych – w ramach gminnych przewozów pasażerskich, komunikacji miejskiej, powiatowo-gminnych przewozów pasażerskich i powiatowych przewozów pasażerskich w rozumieniu art. 4 ust. 1 pkt 3, 4, 10 i 10a ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym i przewozów pojazdami samochodowymi przeznaczonymi konstrukcyjnie do przewozu więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą – wykonywanych wyłącznie w obszarze czerwonym,
b) 100% liczby miejsc siedzących albo 50% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych.
2. Ozonowanie pojazdu lub dezynfekcja z użyciem alternatywnej metody po zakończeniu przewozu każdego dnia.
3. Regularne mycie i dezynfekcja, stosownie do potrzeb, powierzchni dotykowych w pojeździe podczas przerw w pracy pojazdu, nie mniej niż 2 razy dziennie.
4. W razie konieczności zwiększenie częstotliwości kursowania pojazdów w godzinach szczytu komunikacyjnego.
5. W przypadku szkolnych przewozów autobusowych, zapewnienie środków do dezynfekcji rąk przy wsiadaniu do pojazdu i po jego opuszczeniu przez pasażerów.
6. Zapewnienie dla pasażerów środków do dezynfekcji na terminalach, dworcach autobusowych, z których odjeżdżają i przyjeżdżają pojazdy komunikacji publicznej.
7. Umieszczenie w pojeździe informacji dot. obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz zachowania dystansu społecznego co najmniej 1,5 m.
8. Aktualizowanie zasad w zależności od obowiązywania w danym powiecie strefy czerwonej lub żółtej.
9. W przypadku stosowania w pojeździe urządzeń wentylacyjno-klimatyzacyjnych, tzn. działających w systemie zapewniającym możliwość pracy bez stosowania powietrza pochodzącego z cyrkulacji powietrze zużyte wywiewane z wnętrza pojazdu powinno być, w miarę możliwości, usuwane na zewnątrz, a do wnętrza nawiewane powinno być głównie uzdatnione powietrze świeże (atmosferyczne) z możliwie jak najmniejszym dodatkiem powietrza z systemu cyrkulacji.
10. Jeśli w pojeździe stosowane jest powietrze podlegające cyrkulacji, krążące w układzie zamkniętym, powinno podlegać filtracji z użyciem wysokiej klasy filtrów powietrza o oznaczeniach zgodnych z aktualną klasyfikacją filtrów i normami określającymi ich sprawność w zakresie redukcji liczby cząstek o określonej wielkości – stosowanie powietrza z cyrkulacji jest dopuszczalne tylko w przypadku braku możliwości innych rozwiązań technicznych oraz ograniczone do niezbędnego minimum. Personel techniczny podczas dezynfekcji musi stosować odpowiednie środki ochrony osobistej.
11. W przypadku braku wentylacji lub klimatyzacji, pożądanym jest, aby wymiana powietrza w środkach transportu odbywała się poprzez pozostawienie otwartych okien i wywietrzników dachowych.
12. W przypadku zagrożenia biologicznego (przejazd osoby chorej z wyraźnymi objawami choroby, krew i wymioty) konieczne jest natychmiastowe wycofanie pojazdów z eksploatacji do czasu pełnej dezynfekcji.
Korekta w rozkładzie jazdy linii komunikacyjnej nr 13, 30.09.2020 r.
Informujemy, że od 30 września 2020 r. nastąpiła zmiana godziny odjazdu autobusu w dni powszednie, kurs na trasie z 18 Pułku Ułanów Pomorskich do Solanek z godziny 13:08 na 13:15.
Przywrócenie ruchu kołowego w ulicy Sienkiewicza, 05.10.2020 r.
Informujemy, że w związku z zakończeniem prac drogowych w obrębie skrzyżowania ulic Sienkiewicza i Mickiewicza związanych z projektem ”Budowa i przebudowa infrastruktury transportu publicznego wraz z zakupem taboru autobusowego w Grudziądzu” od 5 października 2020 r. przywrócone zostaną obowiązujące trasy przejazdu autobusów komunikacji miejskiej.
Przypominamy, że trwa jeszcze objazd dla autobusów komunikacji miejskiej związany z przebudową ulicy Królewskiej.
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy wszystkich pasażerów.
Weekendowe kursy linii sezonowej R, 12-13.09.2020 r.
Informujemy, że w weekend 12.09.2020 r.-13.09.2020 r. kursować będzie linia sezonowa R. Odjazdy realizowane będą zgodnie ze schematem który obowiązywał do 6 września br. i tak:
- na trasie: Al. 23 Stycznia, Focha, Włodka, Chełmińska, Bydgoska, Kalinkowa, Korczaka, Konstytucji 3 Maja, Południowa, Rudnik / Plaża Delfin o godzinach: 10:00, 11:00, 12:20, 13:20, 14:30, 15:30, 16:50, 17:50, 19:30;
- na trasie: Rudnik / Plaża Delfin, Południowa, Konstytucji 3 Maja, Korczaka, Kalinkowa, Bydgoska, Chełmińska, Włodka, Focha, Al. 23 Stycznia o godzinach: 10:30, 11:30, 12:50, 13:50, 15:00, 16:00, 17:20, 18:15, 20:15.
Korekty w rozkładach jazdy, 01.09.2020 r.
Informujemy, że od 1 września br. wprowadzone zostaną korekty w rozkładach jazdy linii komuniakcyjnych. Rozkłady jazdy "do ściągnięcia i druku" w postaci plików pdf, znajdują się w panelu z prawej strony portalu.
Uwaga pasażerowie!
W związku z wieloma zapytaniami mieszkańców informujemy, że zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej Grudziądza, zakup biletu 60-minutowego będzie dostępny od 1 sierpnia br. Bilet umożliwi mieszkańcom korzystanie z systemu przesiadkowego w komunikacji miejskiej bez ponoszenia dodatkowych opłat za przejazd.

Termin rozpoczęcia sprzedaży biletu godzinnego wynika z Uchwały NR XXIX/249/20 z dnia 24 czerwca 2020 r. zmieniającej uchwałę w sprawie cen za usługi przewozowe w publicznym transporcie zbiorowym.
Bilet 60-minutowy obowiązywać będzie na obszarze komunikacyjnym: gminy-miasto Grudziądz oraz gmin z którymi gmina-miasto Grudziądz ma podpisane porozumienia (Gmina Grudziądz, Gmina Rogóźno, Miasto i Gmina Radzyń Chełmiński).
Bilety 60-minutowy zachowuje swoją ważność od momentu skasowania i uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów na wszystkich liniach w obowiązującym czasie.
Bilety godzinne będzie można zakupić w punktach sprzedaży biletów w Centrum Handlowym „Alfa” oraz przy pętli autobusowo-tramwajowej w Tarpnie, w biletomatach, a także poprzez aplikacje telefoniczne obsługujące sprzedaż asortymentu: GoPay (również aplikacja internetowa), moBILET, SkyCash oraz mPay.
Komunikacja tramwajowa nr 2, 20.07.2020 r.
Informujemy, że od 20 lipca 2020 r. przywrócony został ruch tramwajowy na linii numer 2 na trasie Rządz – Tarpno.
W dni powszednie linia nr 2 będzie kursowała zgodnie z rozkładem obowiązującym w sobotę.
Naprawy gwarancyjne torowiska, 01.07.2020 r.
Utrudnienia i zakłócenia w ruchuInformujemy, że 1 lipca 2020 r. rozpoczną się naprawy gwarancyjne w obrębie torowiska i wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na odcinku od pętli "Tarpno" do Alei 23 Stycznia.
Na odcinku od osiedla Rządz do Dworca PKP będzie kursować zastępcza linia tramwajowa nr 3.
Na trasie pętla "Tarpno" - pętla "Rządz" oraz pętla "Rządz" - pętla "Tarpno" będzie można podróżować na jednym bilecie jednorazowym podczas korzystania z połączeń przesiadkowych. Za utrudnienia przepraszamy wszystkich pasażerów.

Rozkład zastępczej linii tramwajowej T3 [obowiązuje od 01.07.2020 r.]
Linia sezonowa R, 20.06.2020 r. - 06.09.2020 r.
Informujemy, że od 20 czerwca 2020 r. do 6 września 2020 r. linia sezonowa R kursować będzie codziennie. Odjazdy będą realizowane:
- na trasie: Al. 23 Stycznia, Focha, Włodka, Chełmińska, Bydgoska, Kalinkowa, Korczaka, Konstytucji 3 Maja, Południowa, Rudnik / Plaża Delfin o godzinach: 10:00, 11:00, 12:20, 13:20, 14:30, 15:30, 16:50, 17:50, 19:30;
- na trasie: Rudnik / Plaża Delfin, Południowa, Konstytucji 3 Maja, Korczaka, Kalinkowa, Bydgoska, Chełmińska, Włodka, Focha, Al. 23 Stycznia o godzinach: 10:30, 11:30, 12:50, 13:50, 15:00, 16:00, 17:20, 18:15, 20:15.