Uprawnienia do przejazdów

Sprawdź pogodę!

Czy wiesz, że...

...klimatyzacja w pojazdach komunikacji miejskiej powinna działać, jeżeli temperatura otoczenia przekracza 25 stopni Celsjusza.
Działa ona poprawnie w pojazdach, jeżeli wszystkie okna są zamknięte. Pomimo włączonej klimatyzacji i w związku z częstym otwieraniem drzwi na przystankach, można odczuć spadek skuteczności jej działania.
Widzisz?! Nie bądź obojętny!
BIP
Biuletyn Informacji Publicznej

IGKM
Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej

Kalendarz
Sierpień 2020
P W Ś Cz P S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: Administrator
Rozkłady jazdy (pdf)
Komunikacja tramwajowa

Komunikacja autobusowa

Komunikacja sezonowa

Ogłoszenie!


Ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego.
Więcej informacji - Kliknij!
Automaty biletowe!
GoPay - bilet przez Internet!
Kup bilet! - aplikacje mobilne!
Schemat sieci tramwajowej!
Al. 23 Stycznia
Rozkład w telefonie!
Wybierz swój OS telefonu i zainstaluj aplikację!
Skorzystaj online z wyszukiwarki połączeń!
Przewóz osób taksówkami
Witamy na stronie Organizatora Transportu Publicznego w Grudziądzu!

Kontakt:
56 45 10 447 - sekretariat wydziałowy
56 46 59 288 - punkt sprzedaży biletów ul. Chełmińska ALFA
56 69 68 466 - punkt sprzedaży biletów ul. Legionów
Info
Zmiany cennika taryfowego, uprawnień do przejazdów, przepisów porządkowych... 23.04.2015 r., 01.05.2015 r.
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejInformujemy, że od 23 kwietnia 2015 r. obowiązywać będą nowe Uchwały Rady Miejskiej Grudziądza, dotyczące komunikacji miejskiej:
- UCHWAŁA NR VI/39/15 RADY MIEJSKIEJ GRUDZIĄDZA z dnia 25 marca 2015 r. w sprawie uprawnień do bezpłatnych i ulgowych przejazdów środkami komunikacji miejskiej w Grudziądzu.
- UCHWAŁA NR VI/37/15 RADY MIEJSKIEJ GRUDZIĄDZA z dnia 25 marca 2015 r. w sprawie określenia przepisów porządkowych obowiązujących przy przewozie osób i bagażu środkami publicznego transportu zbiorowego.
- UCHWAŁA NR VI/36/15 RADY MIEJSKIEJ GRUDZIĄDZA z dnia 25 marca 2015 r. zmieniająca uchwałę w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, warunków i zasad korzystania oraz stawki opłaty za korzystanie z przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest gmina – miasto Grudziądz.

natomiast od 1 maja 2015 r.:
Nowy cennik taryfowy wprowadza m.in. bilety 2 i 3-godzinne, strefę miejską na terenie Białego Boru, a także zmienia cenę biletu nocnego. Bilety czasowe dają pasażerom grudziądzkiej komunikacji możliwość przesiadania się bez konieczności ponoszenia dodatkowej opłaty. W okresie ważności tego biletu możliwa jest nieograniczona liczba przesiadek. Czas przeznaczony na przesiadanie wlicza się do czasu podróży. Do kalkulacji cen biletów czasowych przyjęto, że pasażer korzystający z biletu 2-godzinnego może wykonać 4 przejazdy lub też skorzystać z połączeń przesiadkowych bez konieczności kasowania dodatkowych biletów. W takim przypadku cena jednego przejazdu wynosiłaby 1,25 zł przy cenie 2,60 zł za bilet jednorazowy. Koszt jednostkowy będzie jeszcze niższy, gdy pasażer zakupi bilet 3-godzinny.
W uchwale znalazły się również zapisy dotyczące objęcia obszaru Białego Boru znajdującego się na terenie Gminy Grudziądz strefą miejską, ponieważ na tym obszarze znajdują się duże przedsiębiorstwa zatrudniające wielu grudziądzan. Osoby dojeżdżające do pracy do Białego Boru, od 1 maja br., będą mogły korzystać z tańszych biletów miesięcznych. Cena biletu na wszystkie dni tygodnia to 74 zł.
Ponadto obowiązywać będą także nowe, niższe, ceny zakupu biletu na linie nocne. Od tego dnia autobusem N pojedziemy za 2,60 zł, a nie jak do tej pory za 3,80 zł.
- UCHWAŁA NR VI/38/15 RADY MIEJSKIEJ GRUDZIĄDZA z dnia 25 marca 2015 r. w sprawie cen za usługi przewozowe w publicznym transporcie zbiorowym.

Kolejna uchwała określa nową wysokość opłat dodatkowych z tytułu przewozu komunikacją miejską osób, zabranych ze sobą rzeczy i zwierząt oraz opłaty manipulacyjnej.
Średnio w ciągu miesiąca w autobusach i tramwajach przeprowadzanych jest 4000 kontroli. Niestety w ok. 200 przypadkach konieczne jest wystawienie opłaty dodatkowej. Aktualnie osoby, które podróżowały bez biletu są winne miastu ok. 1,5 mln zł. Wśród nich są rekordziści, którzy mają z tego tytułu zadłużenie w wysokości ponad 15 tys. zł.
Wysokość opłaty dodatkowej ustalono w następujący sposób:
- jako 50 - krotność ceny najtańszego biletu jednorazowego normalnego za przejazd bez ważnego biletu,
- jako 40 - krotność ceny najtańszego biletu jednorazowego normalnego za przejazd bez ważnego dokumentu potwierdzającego uprawnienia do przejazdu ulgowego lub bezpłatnego,
- jako 20 - krotność ceny najtańszego biletu jednorazowego normalnego za przewóz zwierząt i rzeczy bez odpowiedniego dokumentu przewozu albo naruszenia przewozu na warunkach szczególnych,
- jako 150 - krotność ceny najtańszego biletu jednorazowego normalnego za spowodowanie przez podróżnego zatrzymania lub zmiany trasy środka transportowego bez uzasadnionej przyczyny,
- jako 10 - krotność ceny najtańszego biletu jednorazowego normalnego za przejazd bez ważnego biletu, jeżeli opłata dodatkowa zostanie uiszczona w terminie do 7 dni,
- jako 10 - krotność ceny najtańszego biletu jednorazowego normalnego za przejazd bez ważnego dokumentu potwierdzającego uprawnienia do przejazdu ulgowego lub bezpłatnego, jeżeli opłata dodatkowa zostanie uiszczona w terminie do 7 dni,
- jako 5 - krotność ceny najtańszego biletu jednorazowego normalnego za przewóz zwierząt i rzeczy bez odpowiedniego dokumentu przewozu albo naruszenia przewozu na warunkach szczególnych, jeżeli opłata zostanie uiszczona w terminie do 7 dni.
- UCHWAŁA NR VI/40/15 RADY MIEJSKIEJ GRUDZIĄDZA z dnia 25 marca 2015 r. w sprawie sposobu ustalania wysokości opłat dodatkowych z tytułu przewozu osób, zabranych ze sobą do przewozu rzeczy i zwierząt oraz wysokości opłaty manipulacyjnej.

Zachęcamy wszystkich pasażerów do zapoznania się z treścią zamieszczonych uchwał dotyczących komunikacji miejskiej w Grudziądzu.