Uprawnienia do przejazdów

Sprawdź pogodę!

Czy wiesz, że...

...klimatyzacja w pojazdach komunikacji miejskiej powinna działać, jeżeli temperatura otoczenia przekracza 25 stopni Celsjusza.
Działa ona poprawnie w pojazdach, jeżeli wszystkie okna są zamknięte. Pomimo włączonej klimatyzacji i w związku z częstym otwieraniem drzwi na przystankach, można odczuć spadek skuteczności jej działania.
Widzisz?! Nie bądź obojętny!
BIP
Biuletyn Informacji Publicznej

IGKM
Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej

Kalendarz
Sierpień 2020
P W Ś Cz P S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: Administrator
Rozkłady jazdy (pdf)
Komunikacja tramwajowa

Komunikacja autobusowa

Komunikacja sezonowa

Ogłoszenie!


Ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego.
Więcej informacji - Kliknij!
Automaty biletowe!
GoPay - bilet przez Internet!
Kup bilet! - aplikacje mobilne!
Schemat sieci tramwajowej!
Al. 23 Stycznia
Rozkład w telefonie!
Wybierz swój OS telefonu i zainstaluj aplikację!
Skorzystaj online z wyszukiwarki połączeń!
Przewóz osób taksówkami
Witamy na stronie Organizatora Transportu Publicznego w Grudziądzu!

Kontakt:
56 45 10 447 - sekretariat wydziałowy
56 46 59 288 - punkt sprzedaży biletów ul. Chełmińska ALFA
56 69 68 466 - punkt sprzedaży biletów ul. Legionów
Info
Testy autobusu hybrydowego Volvo, 14.03.2016 r.
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejInformujemy, że Operator - Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Grudziądzu testować będzie nowy, w pełni niskopodłogowy HYBRYDOWY autobus marki VOLVO model BRO 7900 Hybrid. Autobus będzie kursować na liniach miejskich w okresie od 14 marca 2016 r. do 22 marca 2016 r.

Autobusy Volvo 7900 Hybrid to zupełnie nowa jakość w trosce o środowisko, ich poziom emisji spalin jest dużo mniejszy niż dopuszczony normą Euro 6. To najoszczędniejszy pod względem zużycia paliwa i najbardziej niezawodny autobus hybrydowy na rynku, umożliwiający oszczędność paliwa do 39 %.
Konstrukcja nadwozia jest wykonana z aluminium i stali, co daje doskonały kompromis pomiędzy wytrzymałością i ciężarem. Wynikiem jest nie tylko nadzwyczajna trwałość i odporność na korozję – zaoszczędzone kilogramy to także oszczędność paliwa.
Elektryczne podzespoły zmniejszają zużycie paliwa. Drzwi, klimatyzacja, układ wspomagania kierownicy i hamulce to w autobusie Volvo 7900 Hybrid przykłady wykorzystania zasilania elektrycznego. Te rozwiązania pomagają nie tylko zaoszczędzić paliwo, ale sprawiają, że autobus jest w gotowy do jazdy nawet wtedy, gdy silnik wysokoprężny nie pracuje.

Nowy system I-Start firmy Volvo wykorzystuje dwa zestawy akumulatorowe, co zwiększa dyspozycyjność i wydłuża trwałość akumulatorów. Jeden zestaw jest przeznaczony wyłącznie do uruchamiania silnika, dzięki czemu akumulator jest cały czas w pełni naładowany. Drugi zestaw obsługuje pozostałe podzespoły elektryczne. Unikatowa technologia hybrydowa Volvo przyczynia się do zmniejszenia odczuwalnego poziomu hałasu – zarówno dla pasażerów, jak i w środowisku miejskim. Na zmniejszenie do minimum poziomu hałasu mają wpływ takie czynniki, jak brak pracy silnika na biegu jałowym po zatrzymaniu, ciche ruszanie na silniku elektrycznym i elektryczny napęd podzespołów.