Uprawnienia do przejazdów

Sprawdź pogodę!

Czy wiesz, że...

...klimatyzacja w pojazdach komunikacji miejskiej powinna działać, jeżeli temperatura otoczenia przekracza 25 stopni Celsjusza.
Działa ona poprawnie w pojazdach, jeżeli wszystkie okna są zamknięte. Pomimo włączonej klimatyzacji i w związku z częstym otwieraniem drzwi na przystankach, można odczuć spadek skuteczności jej działania.
Widzisz?! Nie bądź obojętny!
BIP
Biuletyn Informacji Publicznej

IGKM
Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej

Kalendarz
Marzec 2021
P W Ś Cz P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: Administrator
Automaty biletowe!
KiedyPrzyjedzie.pl
Rozkłady jazdy (pdf)
Komunikacja tramwajowa

Komunikacja autobusowa
Ogłoszenie!


Ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego.
Więcej informacji - Kliknij!
GoPay - bilet przez Internet!
Kup bilet! - aplikacje mobilne!
Schemat sieci tramwajowej!
Al. 23 Stycznia
Rozkład w telefonie!
Wybierz swój OS telefonu i zainstaluj aplikację!
Skorzystaj online z wyszukiwarki połączeń!
Przewóz osób taksówkami
Witamy na stronie Organizatora Transportu Publicznego w Grudziądzu!

Kontakt:
56 45 10 447 - sekretariat wydziałowy
56 46 59 288 - punkt sprzedaży biletów ul. Chełmińska ALFA
56 69 68 466 - punkt sprzedaży biletów ul. Legionów
Info
Przebudowa torowiska tramwajowego, 08.02.2021 r.
Informujemy, że w związku z realizacją zadania pn. „Przebudowa torowiska tramwajowego na odcinku od ulicy Wiejskiej do pętli tramwajowej na OM Rządz w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Niskoemisyjny transport publiczny”, od dnia 8 lutego 2021 r. zmianie ulegnie stała organizacja ruchu w ciągu ulicy Konstytucji 3 Maja, na odcinku od ulicy Jana III Sobieskiego do ulicy Rakowskiego. W ciągu ulicy Konstytucji 3 Maja z najazdem od ronda ks. Janusza Majewskiego w kierunku centrum (do ulicy Łęgi) wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy, na dalszym odcinku ulicy Konstytucji 3 Maja tj. od ulicy Łęgi do ulicy Rakowskiego wprowadzona zostanie sygnalizacja świetlna – wahadłowa.

W związku z powyższym wprowadzone zostaną następujące zmiany w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej:
- linia tramwajowa nr 2 kursować będzie po skróconej trasie do pętli przy ulicy Południowej (do przystanku Chełmińska / Południowa). Godziny odjazdów zarówno z krańcówki Pętla „Tarpno” jak i z przystanku Chełmińska/Południowa pozostaną niezmienione co oznacza że tramwaje kursować będą o tych samych godzinach lecz po skróconej trasie przejazdu;
- linia autobusowa nr 10, 17 kursować będą w kierunku osiedla Mniszek przez ulicę Sobieskiego. W kierunku powrotnym linie te kurować będą bez zmian;
- linia autobusowa nr 4, 14, 21, N, 19 kursują bez zmian;
- na odcinku z pętli Rządz do przystanku Chełmińska / Kraszewskiego kursować będzie autobusowa komunikacja zastępcza za tramwaj AT z częstotliwością zbliżoną do częstotliwości rozkładu tramwajowego. W obrębie przystanku Chełmińska / Kraszewskiego możliwa będzie przesiadka z autobusu na tramwaj kierunku osiedla Tarpno oraz z tramwaju na autobus w kierunku osiedla Rządz. W kierunku Rządza orientacyjny czas przesiadki wynosić będzie około 4 minut, natomiast w kierunku Tarpna około 3 minut.

Informacje dodatkowe:
Przejazdy na trasach: Rządz – Chełmińska/Kraszewskiego (autobus) i Chełmińska / Kraszewskiego – Pętla „Tarpno” (tramwaj) oraz Pętla „Tarpno” - Chełmińska / Kraszewskiego (tramwaj) i Chełmińska / Kraszewskiego – Rządz (autobus) mogą być zrealizowane, każdy na podstawie jednego biletu.
Bilet skasowany w tramwaju obowiązuje po niezwłocznej przesiadce w autobusie, a bilet skasowany w autobusie obowiązuje po niezwłocznej przesiadce w tramwaju.
Mogą wystąpić niewielkie opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej związane z utrudnieniami, pracami drogowymi i ruchem wahadłowym w ulicy Konstytucji 3 Maja, na odcinku od ulicy Łęgi do ulicy Rakowskiego.
Przystanek Konstytucji 3 Maja (zatoka do centrum) zostanie przesunięty w kierunku Dębowego Wzgórza – zatoka będzie unieruchomiona i nie będzie można z niej korzystać.
Ponieważ linia komunikacyjna nr 19 jeździ z jednego miejsca w dwóch kierunkach odjazdy tej linii zarówno w kierunku Poniatowskiego jak i Mniszka realizowane będą z przystanku Konstytucji 3 Maja (tego z centrum) oraz Rządza. Zwracamy uwagę aby sprawdzić zawsze tablice kierunkowe pojazdów realizujących rozkład jazdy linii komunikacyjnej nr 19.
Wszystkich pasażerów przepraszamy za utrudnienia!

Rozkład jazdy linii tramwajowej nr 2 [obowiązuje od 08.02.2021 r.]
Rozkład jazdy linii zastępczej linii tramwajowej AT [obowiązuje od 08.02.2021 r.]