Uprawnienia do przejazdów

Sprawdź pogodę!

Czy wiesz, że...

...klimatyzacja w pojazdach komunikacji miejskiej powinna działać, jeżeli temperatura otoczenia przekracza 25 stopni Celsjusza.
Działa ona poprawnie w pojazdach, jeżeli wszystkie okna są zamknięte. Pomimo włączonej klimatyzacji i w związku z częstym otwieraniem drzwi na przystankach, można odczuć spadek skuteczności jej działania.
Widzisz?! Nie bądź obojętny!
BIP
Biuletyn Informacji Publicznej

IGKM
Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej

Kalendarz
Październik 2018
P W Ś Cz P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: Administrator
Ogłoszenie!


Świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie gminy-miasto Grudziądz.
Więcej informacji - Kliknij!
GoPay - bilet przez Internet!
Kup bilet! - aplikacje mobilne!
Schemat sieci tramwajowej!
Al. 23 Stycznia
Rozkłady jazdy (pdf)
Komunikacja tramwajowa

Komunikacja autobusowa

Rozkład w telefonie!
Wybierz swój OS telefonu i zainstaluj aplikację!
Skorzystaj online z wyszukiwarki połączeń!
Planer podróży
Rozkład jazdy
Przewóz osób taksówkami
Witamy na stronie Organizatora Transportu Zbiorowego w Grudziądzu!

Kontakt:
56 45 10 432 - licencje, zezwolenia, ponadgabaryty
56 45 10 433 - funkcjonowanie komunikacji, utrzymanie przystanków
56 45 10 254 - mandaty za przejazd, kontrola biletów, utrzymanie czystości na przystankach
56 46 59 288 - punkt sprzedaży biletów ul. Chełmińska ALFA
56 69 68 466 - punkt sprzedaży biletów ul. Legionów
Info
Graffiti na wiatach w Grudziądzu (cz. 6)
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejInformujemy, że graffiti umieszczone zostało na kolejnej wiacie. Artystyczny rysunek można zobaczyć na przystanku autobusowym Bora - Komorowskiego.

1. Wiata na przystanku autobusowym - Bora - Komorowskiego.
Zakłócenia na linii komunikacyjnej nr 6, 08.07.2015 r. - 12.07.2015 r.
Utrudnienia i zakłócenia w ruchuInformujemy, że w związku z przebudową drogi powiatowej nr 1350C i związanymi z tym utrudnieniami z przejazdem, autobusy komunikacji miejskiej - linia nr 6, w okresie 08.07.2015 r. - 12.07.2015 r. nie będzie kursować do Wielkiego Wełcza.
Wszystkie kursy realizowane będą do i z krańcówki Mokre / Białochówko. Za utrudnienia przepraszamy wszystkich pasażerów.
Komunikacja miejska w okresie wakacyjnym
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejPrzypominamy wszystkim pasażerom, że od 29 czerwca 2015 r. do 31 sierpnia 2015 r. komunikacja miejska kursuje zgodnie z rozkładami jazdy obowiązującymi w dni powszednie wolne od zajęć szkolnych.

Ponadto od 29 czerwca 2015 roku linia sezonowa R kursować będzie ze zwiększoną częstotliwością, także w dni powszednie, a jej kursowanie zakończy się 7 września 2015 r. (do 6 września włącznie).

Rozkład jazdy linii sezonowej R. Przejazd w/w linią komunikacyjną na podstawie biletów na podstawie obowiązującej taryfy przewozowej.
Graffiti na wiatach w Grudziądzu (cz. 5)
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejInformujemy, że graffiti umieszczone zostało na kolejnych wiatach. Artystyczne rysunki można zobaczyć na przystankach autobusowych:
- Hallera / Park;
- Hallera / Bursa.

1. Wiata na przystanku autobusowym - Hallera / Park.


2. Wiata na przystanku autobusowym - Hallera / Bursa.
Zamknięcie drogi we Wielkich Lniskach, 19.06.2015 r.
Utrudnienia i zakłócenia w ruchuInformujemy, w związku z przebudową drogi powiatowej nr 1380C Grudziądz - Nicwałd w miejscowości Wielkie Lniska, w dniu 19 czerwca 2015 r. w godzinach od 07:00 do 18:00, nastąpi całkowite zamknięcie wspomianej drogi. W związku z powyższym kursy linii komunikacyjnej nr 4, w tym czasie realizowane będą do i z ulicy Lipowej.
Kursy linii komunikacyjnej nr 4, które zostaną wykonane zgodnie z rozkładem jazdy:
- 04:47 na trasie z Wielkich Lnisk do Rządza
- 20:07 na trasie z Wielkich Lniska do Rządza
oraz
- 19:23 na trasie z Rządza do Wielkich Lnisk.
Za utrudnienia przepraszamy.
CallPay, chwilowe zakłócenia, 13.06.2015 r.
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejInformujemy, że w związku z pracami nad system CallPay w dniu jutrzejszym, tj. 13 czerwca 2015 w godzinach 12:00 – 13:00 możliwa będzie 5-10 minutowa przerwa w obsłudze Klientów w aplikacji oraz w systemie IVR.
Graffiti na wiatach w Grudziądzu (cz. 4)
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejInformujemy, że graffiti umieszczone zostało na kolejnych wiatach. Artystyczne rysunki można zobaczyć na przystankach autobusowych:
- Parkowa / Szkoła;
- Konstytucji 3 Maja / Kraszewskiego;
- Mikołaja z Ryńska;
- Mniszek;
- Polskich Skrzydeł;
- Rydygiera;
- Waryńskiego / Czarna Droga.

1. Wiata na przystanku autobusowym - Parkowa / Szkoła.


2. Wiata na przystanku autobusowym - Konstytucji 3 Maja / Kraszewskiego.


3. Wiata na przystanku autobusowym - Mikołaja z Ryńska.


4. Wiata na przystanku autobusowym - Mniszek.


5. Wiata na przystanku autobusowym - Polskich Skrzydeł.


6. Wiata na przystanku autobusowym - Rydygiera.


7. Wiata na przystanku autobusowym - Waryńskiego / Czarna Droga.
SkyCash - promocja na bilety okresowe, 10.06.2015 r. - 31.12.2015 r.
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejMieszkańcy Grudziądza mogą zaoszczędzić na zakupie biletów okresowych. Jedynym warunkiem jest skorzystanie ze SkyCash – darmowej aplikacji na telefony komórkowe, która umożliwia dokonywanie różnego rodzaju płatności życia codziennego.

SkyCash to wygodny sposób na płacenie przy użyciu telefonu komórkowego, który całkowicie eliminuje problem z dostępnością biletów komunikacji miejskiej. Darmowa aplikacja umożliwia dokonanie zakupu w każdym miejscu, bez względu na porę czy dzień tygodnia. Wśród dostępnych biletów znajdują się jednorazowe, czasowe, grupowe i rodzinne oraz miesięczne i trzymiesięczne (miejskie i pozamiejskie)

Ceny biletów kupowanych za pomocą SkyCash są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży. Dzięki trwającej obecnie promocji pasażerowie mogą jednak zaoszczędzić na biletach okresowych. Po zakupie biletu przy użyciu aplikacji każdy użytkownik otrzymuje automatyczny zwrot w wysokości 10 złotych na swoje konto SkyCash. Zaoszczędzone środki można przeznaczyć na inne usługi dostępne w ramach systemu, np. zasilenie telefonu na kartę, zakup biletu na przejazd pociągami Arriva czy płatność za parkowanie (usługa mobiParking). Żeby wziąć udział w promocji nie trzeba się nigdzie rejestrować, ani wypełniać dodatkowych formularzy.

W celu dokonania zakupu wystarczy uruchomić aplikację w telefonie, wybrać rodzaj biletu i potwierdzić zamiar jego skasowania. Wcześniej należy zasilić konto środkami pieniężnymi, np. przelewem bankowym. Do SkyCash można też podłączyć kartę płatniczą, dzięki której w ogóle nie trzeba pamiętać o zasileniach. Należność za bilety będzie wtedy pobierana bezpośrednio z konta bankowego pasażera.

Po dokonaniu płatności kartą lub środkami zgromadzonymi na koncie SkyCash bilet zostaje automatycznie zapisany w pamięci aplikacji. Podczas kontroli wystarczy okazać ekran telefonu z wyświetloną zakładką „Kontrola”. Pasażer może wykonać tę czynność także w trybie offline, bez obawy o brak dostępu do Internetu.

SkyCash można pobrać za darmo w dedykowanych sklepach z aplikacjami lub wpisując w przeglądarce internetowej telefonu adres m.skycash.com. Po zarejestrowaniu się w systemie pierwszy bilet w cenie do 4 zł można skasować za darmo.

Promocja na zakup biletów okresowych trwa od 10.06.2015 do 31.12.2015 r. Każdy użytkownik może skorzystać z niej jeden raz. Z pełnym regulaminem promocji można zapoznać się na stronie internetowej www.skycash.com oraz klikając na podany dalej link Regulamin promocji Grudziądz - 10.06.2015 r. - 31.12.2015 r.
Linia nr 4 - Wielkie Lniska, 02.06.2015 r.
Utrudnienia i zakłócenia w ruchuInformujemy, że w związku z umożliwieniem przejazdu autobusu (na drodze powiatowej nr 1380C Grudziądz - Nicwałd w miejscowości Wielkie Lniska) od 2 czerwca 2015 r. autobus linii nr 4 kursują do Wielkich Lnisk, zgodnie z rozkładem jazdy.
Graffiti na wiatach w Grudziądzu (cz. 3)
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejInformujemy, że graffiti umieszczone zostało na kolejnych wiatach. Artystyczne rysunki można zobaczyć na przystankach autobusowych:
- Hallera / Bora Komorowskiego;
- Droga Kujawska.

1. Wiata na przystanku autobusowym - Hallera / Bora Komorowskiego.


2. Wiata na przystanku autobusowym - Droga Kujawska.
Korekta rozkładu jazdy linii komunikacyjnej nr 10, 01.06.2015 r.
Rozkłady jazdy komunikacji miejskiejInformujemy, że od 1 czerwca 2015 r. wprowadzona zostanie korekta do rozkładu jazdy linii komunikacyjnej nr 10, polegająca na zmianie trasy przejazdu kursu realizowanego o godzinie 21:25 z krańcówki Al. 23 Stycznia (w dni powszednie).
Wspomniany kurs nie będzie realizowany przez osiedle Mniszek, co oznacza że od przystanku Mniszek / Przejazd autobus tej linii jechać będzie bezpośrednio w kierunku Wałdowa.
Linia sezonowa do Rudnika, 01.06.2015 r.
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejInformujemy, że od 1 czerwca 2015 r. uruchomiona zostanie linia sezonowa R na trasie z Al. 23 Stycznia do Rudnika / Plaża Delfin.
Od 1 czerwca 2015 r. do 26 czerwca 2015 r. w dni powszednie (w dni nauki szkolnej) kursować będzie następująco:
- kurs z Al. 23 Stycznia o godzinie 10:00 do Rudnik / Plaża Delfin
oraz
- kurs z Rudnik / Plaża Delfin o godzinie 16:45 do Al. 23 Stycznia.

Szczegółowe kursowanie i rozkład jazdy linii sezonowej R w dalszej części newsa.
Graffiti na wiatach w Grudziądzu (cz. 2)
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejInformujemy, że graffiti umieszczone zostało na kolejnych wiatach. Artystyczne rysunki można zobaczyć na przystankach autobusowych:
- Ikara / Kościół;
- Rydygiera / Szpital.

1. Wiata na przystanku autobusowym - Ikara / Kościół.


2. Wiata na przystanku autobusowym - Rydygiera / Szpital.
Graffiti na wiatach w Grudziądzu (cz. 1)
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejWiaty przystankowe są stałym elementem związanym z komunikacją miejską i które często są dewastowane przez wandali, bo jak można nazwać osoby, które niszczą nasze wspólne dobro.
Coś na co łożymy wszyscy pieniądze bez względu czy korzystamy z komunikacji miejskiej czy też nie. W Grudziądzu wiaty dostają „drugie życie”, przestają być jednokolorowe. Aby przyjemniej było oczekiwać na autobus, tramwaj zaprosiliśmy, zaangażowaliśmy młodzież - Pawła Więckowskiego, Mateusza Potyrę jak również ambasadora naszego miasta Piotra „Beeski” Kania do pomalowania wiat motywami związanymi np. z komunikacją miejską. Planujemy w ten sposób odnowić w różnych częściach miasta ok. 20 wiat.
W chwili obecnej graffiti można zobaczyć na trzech przystankach we wiatach:

1. Wiata na przystanku tramwajowym - Konstytucji 3 Maja / Łęgi.2. Wiata na przystanku autobusowym - Sikorskiego.3. Wiata na przystanku autobusowym - Ikara / Skarżyńskiego.

Dzień Otwarty Twierdzy Grudziądz, 03.05.2015 r.
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejInformujemy, że w związku organizowanym „Dniem Otwartym Twierdzy Grudziądz” 3 maja 2015 r., na trasie z Al. 23 Stycznia do ul. Saperów (jednostka wojskowa) kursować będzie linia specjalna. Szczegóły w dalszej części newsa.