Uprawnienia do przejazdów

Sprawdź pogodę!

Czy wiesz, że...

...klimatyzacja w pojazdach komunikacji miejskiej powinna działać, jeżeli temperatura otoczenia przekracza 25 stopni Celsjusza.
Działa ona poprawnie w pojazdach, jeżeli wszystkie okna są zamknięte. Pomimo włączonej klimatyzacji i w związku z częstym otwieraniem drzwi na przystankach, można odczuć spadek skuteczności jej działania.
Widzisz?! Nie bądź obojętny!
BIP
Biuletyn Informacji Publicznej

IGKM
Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej

Kalendarz
Styczeń 2021
P W Ś Cz P S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: Administrator
KiedyPrzyjedzie.pl
Rozkłady jazdy (pdf)
Komunikacja tramwajowa

Komunikacja autobusowa
Ogłoszenie!


Ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego.
Więcej informacji - Kliknij!
Automaty biletowe!
GoPay - bilet przez Internet!
Kup bilet! - aplikacje mobilne!
Schemat sieci tramwajowej!
Al. 23 Stycznia
Rozkład w telefonie!
Wybierz swój OS telefonu i zainstaluj aplikację!
Skorzystaj online z wyszukiwarki połączeń!
Przewóz osób taksówkami
Witamy na stronie Organizatora Transportu Publicznego w Grudziądzu!

Kontakt:
56 45 10 447 - sekretariat wydziałowy
56 46 59 288 - punkt sprzedaży biletów ul. Chełmińska ALFA
56 69 68 466 - punkt sprzedaży biletów ul. Legionów
Info
Testy autobusu Mercedes – Benz, model 628 B02 Conecto G, 23.03.2016 r.
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejInformujemy, że Operator - Arriva Bus Transport Polska Sp. z o.o. testować 18 metrowy, przegubowy autobus marki Mercedes – Benz model 628 B02 Conecto G. Poziom emisji spalin dopuszczony normą Euro 6, a pojemność pasażerska wynosi 166 miejsc. Autobus będzie kursować na liniach miejskich w okresie od 23 marca 2016 r. do 11 kwietnia 2016 r. W dniu dzisiejszym pojazd kursuje na linii komunikacyjnej nr 21.Korekty w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej, 04.04.2016 r.
Rozkłady jazdy komunikacji miejskiejInformujemy, że od 4 kwietnia 2016 r. wprowadzone zostaną korekty w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Zakres korekt dotyczy wszystkich linii komunikacyjnych - z wyjątkiem linii komunikacyjnej nr 6 oraz linii tramwajowej nr 2.
Poniższe rozkłady uwzględniają możliwe do realizacji uwagi i wnioski pasażerów, które były przyjmowane w okresie po wprowadzeniu nowego układu komunikacyjnego w dniu 1 lutego 2016 r. W większości przypadków są to niewielkie przesunięcia czasowe wybranych kursów. Szczegóły zawarte zostały w udostępnionych rozkładach jazdy (po prawej stronie lub w dziale Download).


Ponadto, 24 marca br. i 25 marca br. oraz 29 marca 2016 r. autobusy i tramwaje kursują zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w dni powszednie wolne od zajęć szkolnych.

Kursy tramwajowe w kierunku pętli „Rządz” realizowane w soboty tj. kurs o godzinie 12:17 oraz kurs o godzinie 13:27 odbywać się będą z pierwszego toru, tam gdzie realizowane są pozostałe rozkładowe kursy tej linii.

Jednocześnie informujemy, że w zamieszczonych rozkładach jazdy pdf podajemy minimalny czas przejazdu linii po danej trasie. W praktyce czasy przejazdów pomiędzy przystankami w godzinach szczytowych, na niektórych odcinkach zostały wydłużone. Oznacza to, że pomiędzy udostępnionymi rozkładami jazdy a rozkładami zamieszczonymi na przystankach mogą wystąpić różnice - w niektórych przypadkach w godzinach szczytu sięgające do max. ok. 5-6 min. Rzeczywiste godziny odjazdów pojazdów komunikacji miejskiej zamieszczone są na tabliczkach, które znajdują sie na przystankach oraz w dostępnych aplikacjach mobilnych.
Testy autobusu hybrydowego Volvo, 14.03.2016 r.
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejInformujemy, że Operator - Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Grudziądzu testować będzie nowy, w pełni niskopodłogowy HYBRYDOWY autobus marki VOLVO model BRO 7900 Hybrid. Autobus będzie kursować na liniach miejskich w okresie od 14 marca 2016 r. do 22 marca 2016 r.

Autobusy Volvo 7900 Hybrid to zupełnie nowa jakość w trosce o środowisko, ich poziom emisji spalin jest dużo mniejszy niż dopuszczony normą Euro 6. To najoszczędniejszy pod względem zużycia paliwa i najbardziej niezawodny autobus hybrydowy na rynku, umożliwiający oszczędność paliwa do 39 %.
Konstrukcja nadwozia jest wykonana z aluminium i stali, co daje doskonały kompromis pomiędzy wytrzymałością i ciężarem. Wynikiem jest nie tylko nadzwyczajna trwałość i odporność na korozję – zaoszczędzone kilogramy to także oszczędność paliwa.
Elektryczne podzespoły zmniejszają zużycie paliwa. Drzwi, klimatyzacja, układ wspomagania kierownicy i hamulce to w autobusie Volvo 7900 Hybrid przykłady wykorzystania zasilania elektrycznego. Te rozwiązania pomagają nie tylko zaoszczędzić paliwo, ale sprawiają, że autobus jest w gotowy do jazdy nawet wtedy, gdy silnik wysokoprężny nie pracuje.

Nowy system I-Start firmy Volvo wykorzystuje dwa zestawy akumulatorowe, co zwiększa dyspozycyjność i wydłuża trwałość akumulatorów. Jeden zestaw jest przeznaczony wyłącznie do uruchamiania silnika, dzięki czemu akumulator jest cały czas w pełni naładowany. Drugi zestaw obsługuje pozostałe podzespoły elektryczne. Unikatowa technologia hybrydowa Volvo przyczynia się do zmniejszenia odczuwalnego poziomu hałasu – zarówno dla pasażerów, jak i w środowisku miejskim. Na zmniejszenie do minimum poziomu hałasu mają wpływ takie czynniki, jak brak pracy silnika na biegu jałowym po zatrzymaniu, ciche ruszanie na silniku elektrycznym i elektryczny napęd podzespołów.
Nowa aplikacja mobilna GoPay, 22.02.2016 r.
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejGmina Miasto Grudziądz wspólnie z firmą GoPay Sp. z o.o. wychodząc na przeciw oczekiwaniom swoich Klientów od dnia 22.02.2016 roku udostępni nową aplikację mobilną umożliwiającą zakup biletów jednorazowych i okresowych. Od teraz każdy z pasażerów będzie mógł w dowolnym miejscu i o dowolnej porze dokonać zakupu biletu uprawniającego do przejazdu komunikacją miejską w Grudziądzu.
"Nasz system pozwala zaoszczędzić czas Pasażerów, dla wygody wprowadziliśmy nowatorskie rozwiązanie umożliwiające zakup kilku biletów w aplikacji, z możliwością skasowania w dowolnym terminie przed przejazdem. Dodatkowo aplikacja nie wymaga rejestracji i jest całkowicie darmowa. Aplikacja jest możliwa do pobranie w sklepie Google Play oraz na naszej stronie internetowej www.gopay24.pl " – dodaje Robert Pietras – GoPay Sp. z o.o.
Zachęcamy do skorzystania z nowej usługi.
Rozkład linii tramwajowej nr 2, 01.02.2016 r.
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejInformujemy, że od 1 lutego 2016 r. obowiązuje nowy rozkład jazdy dla linii tramwajowej nr 2.
W związku z powyższym do odwołania w soboty poniższe kursy w kierunku pętli „Rządz” realizowane będą z drugiego toru tramwajowego.
Odjazdy z pętla "Tarpno": kurs o godzinie 12:17 oraz kurs o godzinie 13:27.
Organizacja ruchu pojazdów komunikacji miejskiej, Pętla "Tarpno", 01.02.2016 r.
Funkcjonowanie komunikacji miejskiej


Ponadto informujemy, że od 1 lutego br. pasażerowie podróżujący liniami 5, 6, 7 oraz 16 mają możliwość dojazdu wyłącznie do pętli przesiadkowej w Tarpnie. W związku z tym zachęcamy do korzystania podczas przejazdu z obowiązujących biletów czasowych (sprawdź tutaj).
Podróż za połowę ceny! Wygodniej i taniej! Kup bilet przez internet!
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejFirma GoPay, umożliwiająca zakup biletów przez Internet wspólnie z Gmina-Miasto Grudziądz, przygotowała promocję, w której każdy pasażer komunikacji miejskiej dokonujący zakupu biletu okresowego za pomocą formularza na stronie www.gopay24.pl lub przez aplikację mobilną zyska 50% zwrotu wartości biletu.
"Internetowy serwis oraz aplikacja mobilna pozwalają zaoszczędzić czas Pasażerów, którzy nie stojąc w kolejkach, kupują bilety wygodnie z domu, z pracy, ze szkoły. Wszędzie tam, gdzie mają dostęp do Internetu. Teraz mogą dodatkowo zaoszczędzić pieniądze, otrzymując zwrot za dokonaną transakcję. Warto zwrócić uwagę, że system umożliwia zakup biletu dla dowolnej liczby członków rodziny oraz znajomych" – Robert Pietras Prezes GoPay

Promocja jest ograniczona czasowo. Aby móc skorzystać z promocji należy dokonać zakupu biletu okresowego w dniach od 1 lutego br. do 31 marca 2016r. przy użyciu portfela elektronicznego MasterPass na stronie www.gopay24.pl lub poprzez aplikację mobilną. Więcej szczegółów znajduje się w regulaminie promocji dostępnym na stronie www.gopay24.pl
Nie zwlekaj! Sprawdź, jakie to proste.

Ponadto informujemy, że od 1 lutego 2016 r. w aplikacjach mobilnych firm: CallPay, SkyCash oraz moBILET uruchomiona zostaje sprzedaż biletów okresowych miesięcznych ważnych przez cały miesiąc jak również biletów miesięcznych 30 dniowych ważnych przez 30 dni od dnia ich zakupu.
Uwaga pasażerowie!!! Zmiana rozkładów jazdy komunikacji miejskiej, 01.02.2016 r.
Rozkłady jazdy komunikacji miejskiejInformujemy, że od 1 lutego 2016 r. nastąpi zmiana rozkładów jazdy komunikacji miejskiej. Zmiana ta obowiązywać będzie dla wszystkich linii komunikacyjnych.
Poniższe rozkłady uwzględniają możliwe do realizacji uwagi i wnioski pasażerów, które były przyjmowane do 23 grudnia 2015 r. i za które serdecznie dziękujemy.
Do najważniejszych zmian należy zaliczyć zmianę trasy przejazdu linii komunikacyjnych nr 3 i 21. Szczegółowe trasy przejazdu zawarte zostały w udostępnionych rozkładach jazdy.


Jednocześnie przypominamy pasażerom, że od 18 stycznia 2016 r. do 22 stycznia 2016 r. oraz 25 stycznia 2016 r. do 29 stycznia 2016 r. autobusy i tramwaje kursują zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w dni powszednie wolne od zajęć szkolnych.

Ponadto z dniem 1 lutego 2016 r. w aplikacjach mobilnych firm: CallPay, SkyCash oraz moBILET uruchomiona zostaje sprzedaż biletów okresowych miesięcznych ważnych przez cały miesiąc oraz biletów miesięcznych 30 dniowych ważnych przez 30 dni od dnia ich zakupu. Dodatkowo w biletomatch stacjonarnych wprowadzono modyfikację umożliwiającą zakup biletu miesiecznego z okresem ważności na 30 dni od dnia zakupu.
Zachęcamy wszystkich pasażerów do zapoznania się nowym układem komunikacyjnym.
Testy elektrycznego autobusu marki Solaris, 18.12.2015 r.
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejOperator - Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Grudziądzu testować będzie elektryczny autobus marki Solaris klasy MAXI, który będzie używany na linii 19 i 22. Nowy Solaris Urbino electric jest całkowicie bezemisyjny i niezwykle cichy. Ten nowoczesny pojazd dzięki swojej unikalnej stylistyce, ponadprzeciętnym osiągom i niewielkiemu zużyciu energii jest idealną odpowiedzią na rosnące potrzeby dynamicznie rozwijających się aglomeracji. Nowy autobus elektryczny Solarisa daje mieszkańcom współczesnych miast możliwość zaczerpnięcia czystego, głębokiego oddechu, a operatorom gwarantuje niższe koszty eksploatacyjne. Urbino electric stanowi doskonałe połączenie zalet najnowszej generacji pojazdów polskiego producenta z najczystszym i ekologicznym napędem.
Prototypowy autobus jest wyposażony w między innymi innowacyjny system Bombardier PRIMOVE, umożliwiający indukcyjne ładowanie baterii bez konieczności podłączania kabli.


Komunikacja miejska w okresie świąteczno - noworocznym 2015/2016
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejW związku ze zbliżającym się okresem świąteczno – noworocznym, informujemy że:

Komunikacja miejska w okresie świąteczno - noworocznym:
- 23.12.2015 r. - 24.12.2015 r., 28.12.2015 r. - 31.12.2015 r. komunikacja miejska kursować będzie zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w dni powszednie wolne od zajęć szkolnych;
- 24.12.2015 r. i 31.12.2015 r. wybrane linie kursować będą do około godziny 20:00;
- 25.12.2015 r., 26.12.2015 r., 01.01.2016 r. oraz 06.01.2016 r. komunikacja miejska kursować będzie zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w niedziele i święta.

Wykaz ostatnich kursów - 24.12.2015 r. i 31.12.2015 r. w dalszej częsci newsa.
Zakłócenia w ulicy Sienkiewicza, 18.11.2015 r.
Utrudnienia i zakłócenia w ruchuInformujemy, że prace związane z przebudową sieci gazowej w obrębie zatoki przystankowej w ulicy Sienkiewicza (w kierunku ulicy Sikorskiego), zostały przedłużone o kolejne cztery dni.
W związku z tym w dalszym ciągu obowiązuje tymczasowy przystanek, kilka metrów za zatoką autobusową. Za utrudnienia przepraszamy wszystkich pasażerów.
Dodatkowy przystanek w ulicy Piłsudskiego, 19.11.2015 r.
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejInformujemy, że od 19 listopada 2015 roku uruchomiony zostanie dodatkowy stały przystanek w ulicy Piłsudskiego dla linii komunikacyjnych nr: 5, 6, 7, 8, 12 i 16. Nowy przystanek zlokalizowany będzie przy budynku Straży Miejskiej (obowiązywał podczas Modernizacji sieci tramwajowej).

Ponadto, od 23 listopada 2015 roku nastąpi zamiana statusu przystanku w ulicy Hallera: Hallera / Nauczycielska (na żądanie) w kierunku osiedla Lotnisko. Od poniedziałku przystanek ten będzie przystankiem stałym, w związku z czym pasażerowie nie będą już musieli sygnalizować chęci opuszczenia bądź wejścia do pojazdu.
Dzień Otwarty Twierdzy Grudziądz, 11.11.2015 r.
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejInformujemy, że w związku organizowanym „Dniem Otwartym Twierdzy Grudziądz” w dniu 11 listopada 2015 r., na trasie z Al. 23 Stycznia do 18 Pułku Ułanów Pomorskich kursować będzie linia specjalna.

Na trasie: Al. 23 Stycznia – 18 Pułku Ułanów Pomorskich
Obowiązujące przystanki: Al. 23 Stycznia (przystanek w kierunku ulicy Sienkiewicza), Sienkiewicza, Legionów / Szkoła, Forteczna / Legionów, Forteczna / Szkoła, Jagiełły / Czwartków, 18 Pułku Ułanów Pomorskich (obowiązujący przystanek końcowy dla linii nr 13).
Godziny odjazdu z Al. 23 Stycznia: 10:45, 11:15, 11:45, 12:15, 12:45, 13:15, 13:45, 14:15, 14:45.

Na trasie: 18 Pułku Ułanów Pomorskich – Al. 23 Stycznia
Obowiązujące przystanki: 18 Pułku Ułanów Pomorskich (przystanek początkowy, obowiązujący dla linii nr 13), Jagiełły / Czwartków, Forteczna / Szkoła, Forteczna / Legionów, Wybickiego, Sienkiewicza, Al. 23 Stycznia.
Godziny odjazdu z 18 Pułku Ułanów Pomorskich: 10,58, 11:28, 11:58, 12:28, 12:58, 13:28, 13:58, 14:28, 15:08.

Od przystanku Sienkiewicza przejazd do Al. 23 Stycznia przez ulice: Sienkiewicza, Mickiewicza, Piłsudskiego, Al. 23 Stycznia. Przystanek końcowy jest równocześnie przystankiem początkowym dla tej linii. Przejazd na podstawie obowiązującej taryfy przewozowej (obowiązują wszystkie rodzaje biletów!).

Informujemy również, że w związku z obchodami Święta Niepodległości w obrębie Rynku Głównego, w dniu 11 listopada 2015 r. nastąpi wstrzymanie ruchu na linii tramwajowej na odcinku Al. 23 Stycznia – Tarpno, od godziny około 10:45 do godziny około 12:00 (tzn. do czasu zakończenia wspomnianych uroczystości). W tym czasie komunikacja tramwajowa kursować będzie na trasie z Rządza do Dworca kolejowego. Po zakończeniu uroczystości przywrócony zostanie obowiązujący rozkład jazdy dla tych linii. Za utrudnienia przepraszamy.

Rozkład jazdy linii specjalnej - CYTADELA - ważny w dniu 11.11.2015 r.
Zakłócenia w kursowaniu tramwajów, 09.11.2015 r.
Utrudnienia i zakłócenia w ruchuInformujemy, że 9 listopada 2015 r. w związku z drogowymi pracami wykończeniowymi na odcinku od Rządza do ul. Południowej, w godzinach od 10:00 do około godziny 14:00 nastąpi skrócenie kursowania linii tramwajowej nr 2. Komunikacja tramwajowa kursować będzie do i z pętli przy ulicy Południowej.
Na odcinku od ul. Południowej do Rządza pasażerowie mogą korzystać z autobusów liniowych kursujących w kierunku os. Rządz.
Za utrudnienia przepraszamy.
Bilety komunikacji miejskiej w aplikacjach mobilnych, 23.10.2015 r.
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejInformujemy, że od 23 października 2015 r. poprzez aplikacje w telefonach komórkowych GoPay, CallPay, SkyCash, moBILET będzie można zakupić bilet, który będzie obowiązywał przez 30 dni od dnia jego zakupu.
Natomiast od 1 listopada 2015 r. w punktach sprzedaży biletów komunikacji miejskiej przy ul. Legionów 71b (Pętla tramwajowo-autobusowa) i ul. Chełmińska 4 (CH Alfa), oprócz biletów miesięcznych będzie również możliwość zakupu biletów 30 dniowych.
Jednocześnie trwają prace umożliwiające zakup biletów 30 dniowych w biletomatach. O takiej możliwości poinformujemy Państwa na naszej stronie internetowej.