Uprawnienia do przejazdów

Sprawdź pogodę!

Czy wiesz, że...

...klimatyzacja w pojazdach komunikacji miejskiej powinna działać, jeżeli temperatura otoczenia przekracza 25 stopni Celsjusza.
Działa ona poprawnie w pojazdach, jeżeli wszystkie okna są zamknięte. Pomimo włączonej klimatyzacji i w związku z częstym otwieraniem drzwi na przystankach, można odczuć spadek skuteczności jej działania.
Widzisz?! Nie bądź obojętny!
BIP
Biuletyn Informacji Publicznej

IGKM
Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej

Kalendarz
Sierpień 2019
P W Ś Cz P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: Administrator
Ogłoszenie!


Ogłoszenie o zamiarze bezpośredniego zawarcia umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego.
Więcej informacji - Kliknij!
Automaty biletowe!
GoPay - bilet przez Internet!
Kup bilet! - aplikacje mobilne!
Schemat sieci tramwajowej!
Al. 23 Stycznia
Rozkłady jazdy (pdf)
Komunikacja tramwajowa

Komunikacja autobusowa

Komunikacja sezonowa

Rozkład w telefonie!
Wybierz swój OS telefonu i zainstaluj aplikację!
Skorzystaj online z wyszukiwarki połączeń!
Planer podróży
Rozkład jazdy
Przewóz osób taksówkami
Witamy na stronie Organizatora Transportu Zbiorowego w Grudziądzu!

Kontakt:
56 45 10 432 - licencje, zezwolenia, ponadgabaryty
56 45 10 433 - funkcjonowanie komunikacji, utrzymanie przystanków
56 45 10 254 - mandaty za przejazd, kontrola biletów, utrzymanie czystości na przystankach
56 46 59 288 - punkt sprzedaży biletów ul. Chełmińska ALFA
56 69 68 466 - punkt sprzedaży biletów ul. Legionów
Info
Przerwa techniczna w dostępie do usługi moBILET, 26.04.2015 r.
Przerwa techniczna w dostępie do usługi moBILET, 26.04.2015 r.Uprzejmie informujemy, iż 26 kwietnia 2015r. zaplanowane zostały prace modernizacyjne, związane z migracją zasobów na jeszcze bardziej wydajne i nowoczesne środowisko serwerowe. W związku z powyższym pomiędzy godzinami 08:00 a 22:00 nastąpi przerwa techniczna w dostępie do usługi moBILET (dotyczy dostępu do usługi za pośrednictwem aplikacji mobilnej, jak i Portalu Użytkownika).
Za utrudnienia przepraszamy!
Zmiany cennika taryfowego, uprawnień do przejazdów, przepisów porządkowych... 23.04.2015 r., 01.05.2015 r.
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejInformujemy, że od 23 kwietnia 2015 r. obowiązywać będą nowe Uchwały Rady Miejskiej Grudziądza, dotyczące komunikacji miejskiej:
- UCHWAŁA NR VI/39/15 RADY MIEJSKIEJ GRUDZIĄDZA z dnia 25 marca 2015 r. w sprawie uprawnień do bezpłatnych i ulgowych przejazdów środkami komunikacji miejskiej w Grudziądzu.
- UCHWAŁA NR VI/37/15 RADY MIEJSKIEJ GRUDZIĄDZA z dnia 25 marca 2015 r. w sprawie określenia przepisów porządkowych obowiązujących przy przewozie osób i bagażu środkami publicznego transportu zbiorowego.
- UCHWAŁA NR VI/36/15 RADY MIEJSKIEJ GRUDZIĄDZA z dnia 25 marca 2015 r. zmieniająca uchwałę w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, warunków i zasad korzystania oraz stawki opłaty za korzystanie z przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest gmina – miasto Grudziądz.

natomiast od 1 maja 2015 r.:
Nowy cennik taryfowy wprowadza m.in. bilety 2 i 3-godzinne, strefę miejską na terenie Białego Boru, a także zmienia cenę biletu nocnego. Bilety czasowe dają pasażerom grudziądzkiej komunikacji możliwość przesiadania się bez konieczności ponoszenia dodatkowej opłaty. W okresie ważności tego biletu możliwa jest nieograniczona liczba przesiadek. Czas przeznaczony na przesiadanie wlicza się do czasu podróży. Do kalkulacji cen biletów czasowych przyjęto, że pasażer korzystający z biletu 2-godzinnego może wykonać 4 przejazdy lub też skorzystać z połączeń przesiadkowych bez konieczności kasowania dodatkowych biletów. W takim przypadku cena jednego przejazdu wynosiłaby 1,25 zł przy cenie 2,60 zł za bilet jednorazowy. Koszt jednostkowy będzie jeszcze niższy, gdy pasażer zakupi bilet 3-godzinny.
W uchwale znalazły się również zapisy dotyczące objęcia obszaru Białego Boru znajdującego się na terenie Gminy Grudziądz strefą miejską, ponieważ na tym obszarze znajdują się duże przedsiębiorstwa zatrudniające wielu grudziądzan. Osoby dojeżdżające do pracy do Białego Boru, od 1 maja br., będą mogły korzystać z tańszych biletów miesięcznych. Cena biletu na wszystkie dni tygodnia to 74 zł.
Ponadto obowiązywać będą także nowe, niższe, ceny zakupu biletu na linie nocne. Od tego dnia autobusem N pojedziemy za 2,60 zł, a nie jak do tej pory za 3,80 zł.
- UCHWAŁA NR VI/38/15 RADY MIEJSKIEJ GRUDZIĄDZA z dnia 25 marca 2015 r. w sprawie cen za usługi przewozowe w publicznym transporcie zbiorowym.

Kolejna uchwała określa nową wysokość opłat dodatkowych z tytułu przewozu komunikacją miejską osób, zabranych ze sobą rzeczy i zwierząt oraz opłaty manipulacyjnej.
Średnio w ciągu miesiąca w autobusach i tramwajach przeprowadzanych jest 4000 kontroli. Niestety w ok. 200 przypadkach konieczne jest wystawienie opłaty dodatkowej. Aktualnie osoby, które podróżowały bez biletu są winne miastu ok. 1,5 mln zł. Wśród nich są rekordziści, którzy mają z tego tytułu zadłużenie w wysokości ponad 15 tys. zł.
Wysokość opłaty dodatkowej ustalono w następujący sposób:
- jako 50 - krotność ceny najtańszego biletu jednorazowego normalnego za przejazd bez ważnego biletu,
- jako 40 - krotność ceny najtańszego biletu jednorazowego normalnego za przejazd bez ważnego dokumentu potwierdzającego uprawnienia do przejazdu ulgowego lub bezpłatnego,
- jako 20 - krotność ceny najtańszego biletu jednorazowego normalnego za przewóz zwierząt i rzeczy bez odpowiedniego dokumentu przewozu albo naruszenia przewozu na warunkach szczególnych,
- jako 150 - krotność ceny najtańszego biletu jednorazowego normalnego za spowodowanie przez podróżnego zatrzymania lub zmiany trasy środka transportowego bez uzasadnionej przyczyny,
- jako 10 - krotność ceny najtańszego biletu jednorazowego normalnego za przejazd bez ważnego biletu, jeżeli opłata dodatkowa zostanie uiszczona w terminie do 7 dni,
- jako 10 - krotność ceny najtańszego biletu jednorazowego normalnego za przejazd bez ważnego dokumentu potwierdzającego uprawnienia do przejazdu ulgowego lub bezpłatnego, jeżeli opłata dodatkowa zostanie uiszczona w terminie do 7 dni,
- jako 5 - krotność ceny najtańszego biletu jednorazowego normalnego za przewóz zwierząt i rzeczy bez odpowiedniego dokumentu przewozu albo naruszenia przewozu na warunkach szczególnych, jeżeli opłata zostanie uiszczona w terminie do 7 dni.
- UCHWAŁA NR VI/40/15 RADY MIEJSKIEJ GRUDZIĄDZA z dnia 25 marca 2015 r. w sprawie sposobu ustalania wysokości opłat dodatkowych z tytułu przewozu osób, zabranych ze sobą do przewozu rzeczy i zwierząt oraz wysokości opłaty manipulacyjnej.

Zachęcamy wszystkich pasażerów do zapoznania się z treścią zamieszczonych uchwał dotyczących komunikacji miejskiej w Grudziądzu.
Przebudowa ulicy Jana III Sobieskiego, 08.04.2015 r.
Utrudnienia i zakłócenia w ruchuInformujemy, że od 8 kwietnia 2015 roku rozpoczną się prace drogowe, związane z przebudową ulicy Sobieskiego, które w pierwszym etapie przeprowadzane będą na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Konstytucji 3 Maja (budowa ronda).
W związku z tym linie komunikacyjne nr 4, 14, 17, 19, 21 oraz N nie będą miały możliwości przejazdu przez wspomniane skrzyżowanie i od przystanku Sobieskiego / Garaże kursować będą przez ulicę Łęgi, gdzie przy skrzyżowaniu z ulicą Hubala zlokalizowany będzie dodatkowy przystanek komunikacyjny.
Do odwołania nieczynne będę przystanki: Sobieskiego / Szkoła i Sobieskiego / Gąsiorowskiego.

Za utrudnienia przepaszamy wszystkich pasażerów.
Komunikacja miejska w okresie Świąt Wielkanocnych, 2015 r.
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejPrzypominamy pasażerom, że 2 kwietnia 2015 r. i 3 kwietnia 2015 r. oraz 7 kwietnia 2015 r. komunikacja miejska kursować będzie zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w dzień powszedni wolny od nauki szkolnej.
CallPay Usługi, 11.03.2015 r.
CallPay Usługi, 11.03.2015 r.Nie musisz się już martwić, gdy zorientujesz się, że nie masz przy sobie portfela. Do wykonania płatności wystarczy Ci teraz telefon. Przy jego użyciu możesz zapłacić wszędzie tam, gdzie zobaczysz logo CallPay.
Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji CallPay Usługi należy wprowadzić swój numer telefonu oraz potwierdzić dane kodem aktywującym, otrzymanym w formie SMS. Więcej szczegółów dotyczących podłączenia karty płatniczej oraz możliwości aplikacji CallPay Usługi na stronie www.callpay.pl oraz klikając na logo CallPay.
Pobierz bezpłatną aplikację CallPay Usługi na swój telefon! Aplikacja jest dostępna do pobrania w AppStore oraz Google Play.


Więcej informacji: http://callpay.pl/uslugi-3/grudziadz-109.html .
Wygodniej i taniej! Kup bilet przez internet!, 20.03.2015 r. - 20.04.2015 r.
Wygodniej i taniej! Kup bilet przez internet!, 20.03.2015 r. - 20.04.2015 r.Informujemy, że każdy Pasażer Komunikacji Miejskiej w Grudziądzu, który dokona zakupu biletu okresowego za pomocą formularza internetowego na stronie www.gopay24.pl zyska do 50% zwrotu wartości biletu. Promocja została przygotowana przez firmę GoPay, która umożliwia nabycie biletów okresowych przez Internet.
"Nasz formularz zakupu pozwala zaoszczędzić czas Pasażerów, którzy nie stojąc w kolejkach, kupują bilety wygodnie z domu, z pracy, ze szkoły. Wszędzie tam, gdzie mają dostęp do Internetu. Teraz mogą dodatkowo zaoszczędzić pieniądze, otrzymując zwrot za dokonaną transakcję. Warto zwrócić uwagę, że system umożliwia zakup biletu dla dowolnej liczby członków rodziny oraz znajomych" – Robert Pietras Prezes GoPay.
Promocja jest ograniczona czasowo. Aby móc skorzystać z promocji należy dokonać zakupu biletu okresowego w dniach od 20 marca do 20 kwietnia 2015 r. przy użyciu karty płatniczej lub portfela elektronicznego MasterPass.
Link do formularza zakupu biletu.

Więcej informacji na temat promocji: www.gopay.com.pl lub https://www.facebook.com/gopay24.

Nie zwlekaj! Sprawdź, jak wygodnie jest z GoPay. Sprawdź, jakie to proste!
moBILET - kup bilet przez komórkę, 11.03.2015 r.
moBILET - kup bilet przez komórkę, 11.03.2015 r.moBILET stanowi wygodną i nowoczesną alternatywę dla tradycyjnego systemu dystrybucji biletów komunikacji miejskiej. Warto zaznaczyć iż jest to rozwiązanie nieporównywalnie tańsze
i prostsze we wdrożeniu o ogólnopolskim zasięgu. Daje pasażerom komunikacji miejskiej dostęp do wszystkich potrzebnych biletów zawsze i wszędzie przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni
w tygodniu, bez konieczności szukania kiosku czy posiadania gotówki na ich zakup. Użytkownik może również w prosty i szybki sposób skasować dowolny rodzaj bilety dla swoich współpasażerów. moBILET umożliwia też wnoszenie opłat za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania oraz na parkingach prywatnych.

moBILET działa na zasadzie elektronicznej portmonetki – przedpłata (prepaid) na indywidualny rachunek moBILET, otrzymany podczas rejestracji. Aby dokonać wpłaty na konto Użytkownik może skorzystać z tradycyjnego przelewu bankowego, karty kredytowej, szybkiego e transferu poprzez panel użytkownika lub bezpośrednio z aplikacji mobilnej (usługa dostępna na wybranych platformach smartfon). Za pomocą jednej aplikacji Użytkownik może kasować bilety komunikacji miejskiej i dalekobieżnej, może opłacić postój w SPP lub na parkingu.

Wprowadzenie Systemu moBILET nie wiąże się z opłatami za wdrożenie czy uruchomienie Systemu. Nie są też pobierane opłaty za szkolenia czy materiały promocyjne dostarczane Zleceniodawcy. Oferujemy też pomoc w przygotowaniu materiałów informacyjnych, publikowanych przez Zleceniodawcę. Funkcjonowanie usługi Zleceniodawca opłaca poprzez prowizję liczoną od rzeczywistej sprzedaży.

Sercem systemu moBILET są nowoczesne serwery ze specjalistycznym oprogramowaniem oraz bazami danych. To one przechowują dane osobowe, informacje o wszystkich operacjach oraz są odpowiedzialne za rozliczenia. Głównym zadaniem serwerów jest jednak zapewnienie bezproblemowej i bezpiecznej komunikacji z telefonami komórkowymi użytkowników. W tym celu wykorzystywane jest szyfrowane połączenie internetowe (protokół SSL). Każdy użytkownik
ma też stały dostęp do swojego profilu w Systemie, przez udostępniony Portal Użytkownika. Dzięki niemu może na bieżąco kontrolować swoje wydatki, drukować rachunki, modyfikować dane osobowe czy dokonywać zmian numeru telefonu. Drugim równie ważnym elementem systemu moBILET jest aplikacja kliencka na telefonie użytkownika, która pobierana jest bezpośrednio
na telefon. Aplikacja jest każdorazowo nie tylko dostosowywana przez system do danego modelu aparatu telefonicznego GSM, by zoptymalizować działanie na danym urządzeniu, ale też w pełni personalizowana, by zapewnić jak największe bezpieczeństwo. Za jej pomocą zarówno kierowcy jak i pasażerowie komunikacji wydają serwerom zdalne komendy. Sprowadza się do nawiązania połączenia Internetowego z serwerem i automatycznego przesłania odpowiednich informacji
z zastosowaniem transmisji danych w technologii GPRS, HSDPA lub UMTS. Aplikacja działa na wszystkich obecnie używanych platformach stosowanych w telefonach komórkowych. Cała obsługa odbywa się za pomocą prostego i intuicyjnego interfejsu graficznego. Poza serwerami oraz aplikacją, w skład Systemu moBILET wchodzą dodatkowe komponenty takie jak: internetowy serwis informacyjny, infolinia wraz ze wsparciem technicznym, portal użytkownika oraz szereg narzędzi administracyjnych i kontrolnych udostępnianych Zamawiającemu.

Jak zostać użytkownikiem systemu moBILET?
Prosta jednorazowa i bezpłatna rejestracja poprzez aplikację mobilną lub na www.mobilet.pl
Na smartfony aplikacja pobierana jest poprzez platformę danego systemu operacyjnego. Użytkownicy tradycyjnych aparatów telefonicznych:
- użytkownik wypełnia elektroniczny formularz
- system automatycznie wykrywa i weryfikuje posiadany aparat
- zostaje przypisany indywidualny numer rachunku rozliczeniowego
- klient otrzymuje spersonalizowaną aplikację moBILET bezpośrednio na swój telefon

Kasowanie biletów komunikacji miejskiej:
- uruchomienie aplikacji
- wybór rodzaju taryfy
- wybór żądanego rodzaju biletu
- potwierdzenie zamiaru skasowania wybranego biletu (system łączy się z serwerem za pomocą Internetu gdzie operacja zostaje zapisana w bazie danych)
- pasażer otrzymuje potwierdzenie w postaci elektronicznego biletu
- bilet zostaje zapisany w pamięci aplikacji na telefonie, dzięki czemu można go wyświetlić w dowolnym momencie np. w celu kontroli.

SkyCash - kup bilet przez komórkę, 11.03.2015 r.
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejInformujemy, że od 11 marca 2015 r. w Grudziądzu można kupować bilety komunikacji miejskiej za pomocą SkyCash - darmowej aplikacji na telefony komórkowe. Rozwiązanie daje też dostęp do wielu innych usług, jak płatności za parkowanie, kupowanie biletów na pociągi Arriva czy wypłacanie gotówki z bankomatów.

SkyCash pozwala dokonać zakupu w każdym miejscu, 24 godziny na dobę. W aplikacji dostępne są bilety jednorazowe, czasowe, grupowe i rodzinne oraz długookresowe, a ich ceny są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży. Po pobraniu SkyCash i zarejestrowaniu się w systemie pierwszy bilet w cenie do 4 zł można skasować za darmo.

Korzystanie z aplikacji jest bardzo proste. Wystarczy uruchomić SkyCash w telefonie, wybrać rodzaj biletu i potwierdzić zamiar jego skasowania ustalonym przez siebie kodem PIN. Wcześniej należy zasilić swoje konto środkami pieniężnymi, np. przelewem bankowym. Do aplikacji można też podłączyć kartę płatniczą, dzięki czemu w ogóle nie trzeba pamiętać o zasileniach. Należność za bilety będzie wtedy pobierana bezpośrednio z konta bankowego pasażera.

Po dokonaniu płatności kartą lub środkami zgromadzonymi na koncie SkyCash bilet zostaje automatycznie zapisany w pamięci aplikacji. Podczas kontroli wystarczy okazać ekran telefonu z wyświetloną zakładką „Kontrola”. Pasażer może wykonać tę czynność także w trybie offline, bez obawy o brak dostępu do Internetu.

Bilety komunikacji miejskiej to już kolejna usługa SkyCash, z której można korzystać w Grudziądzu. Aplikacja pozwala także regulować należność za parkowanie (usługa mobiParking), a od grudnia 2014 r. kupować bilety na przejazdy pociągami Arriva. Za pomocą SkyCash można też przelewać środki między znajomymi, wypłacać gotówkę z bankomatów czy zasilać telefony na kartę. System działa w kilkudziesięciu polskich miastach, m.in. w Toruniu, Bydgoszczy, Olsztynie i Trójmieście.

Posiadacze smartfonów z systemami Android, iOS (iPhone) i Windows Phone mogą pobrać SkyCash w dedykowanych sklepach z aplikacjami. W przypadku starszych telefonów aplikacja jest dostępna po wpisaniu w mobilnej przeglądarce internetowej adresu m.skycash.com lub po wysłaniu pustego SMS-a na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora telekomunikacyjnego).

SkyCash to największy w Polsce system płatności i usług mobilnych dla telefonów komórkowych, pozwalający m.in. w szybki i wygodny sposób kupować bilety komunikacji miejskiej i opłacać parkowanie w ponad 30 miastach w Polsce. Od grudnia 2014 r. SkyCash obsługuje sprzedaż mobilną biletów PKP Intercity, wprowadzając nową jakość w zakresie wygody, intuicyjności i szybkości transakcji. SkyCash pozwala także na zakup biletów do kina, wypłatę gotówki w bankomacie bez użycia karty oraz natychmiastowe przelewy pomiędzy użytkownikami i płatność za domowe rachunki. Wszystkie transakcje są zabezpieczone na poziomie bankowości mobilnej i kart płatniczych. W 2014 roku, podczas Gali Mobility Trends, SkyCash otrzymał nagrodę Złoty Bell w konsumenckiej kategorii „Aplikacja roku 2013”. Usługa mobiParking została uhonorowana nagrodą Lokalizator Roku 2014, przyznaną w kategorii aplikacji dla kierowców, w ramach konferencji Navigation Trends for Drivers.

Więcej informacji: www.skycash.com lub https://www.facebook.com/skycash.
Tramwaj testowy PESA Swing, 12.02.2015 r.
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejInformujemy, że w dniu dzisiejszym na linii tramwajowej kursować będzie testowy tramwaj Swing bydgoskiej firmy PESA SA.Uruchomienie punktu sprzedaży biletów przy ulicy Legionów, 02.02.2015 r.
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejInformujemy, że od 2 lutego 2015 roku wznowiona zostanie dystrybucja biletów komunikacji miejskiej w punkcie sprzedaży znajdującym się w budynku na nowo powstałej pętli autobusowo – tramwajowej w Tarpnie, przy ul. Legionów. Punkt sprzedaży czynny będzie w godzinach od 07:30 do 15:30, od poniedziałku do piątku. Telefon kontaktowy do punktu: 56 69 68 466.


Promocja GoPay - wygodniej i taniej...
Promocja GoPay - wygodniej i taniej...Informujemy, że każdy Pasażer komunikacji miejskiej, który dokona zakupu biletu okresowego za pomocą formularza internetowego i zapłaci za niego kartą płatniczą lub systemem MasterPass zyska do 20% zwrotu wartości operacji. Promocja została przygotowana przez firmę GoPay, która umożliwia nabycie biletów miesięcznych i trzymiesięcznych przez Internet.

"Nasz formularz zakupu pozwala zaoszczędzić czas Pasażerów, którzy nie stojąc w kolejkach, kupują bilety wygodnie z domu, z pracy, ze szkoły. Wszędzie tam, gdzie mają dostęp do Internetu. Teraz mogą dodatkowo zaoszczędzić pieniądze, otrzymując zwrot za dokonaną transakcję" - Krzysztof Całka, GoPay.

Promocja transportowa jest ograniczona czasowo. Aby móc skorzystać z promocji należy dokonać zakupu biletu okresowego w dniach od 20 stycznia 2015 r. do 20 lutego 2015 r.

Link do formularza zakupu biletu.

Więcej informacji na temat promocji: www.gopay.com.pl lub https://www.facebook.com/gopay24.

Nie zwlekaj! Sprawdź, jak wygodnie jest z GoPay.
Dodatkowe kursy w liniach komunikacyjnych nr 4 i 10, 01.01.2015 r.
Rozkłady jazdy komunikacji miejskiejInformujemy, że od 1 stycznia 2015 roku wprowadzone zostaną korekty do rozkładów jazdy linii komunikacyjnych nr 4 oraz 10.
W rozkładzie jazdy linii nr 4 we wszystkie dni powszednie wprowadzony zostanie dodatkowy kurs na trasie Lipowa / Szkoła – Rządz, realizowany o godzinie 15:33.
W rozkładzie jazdy linii nr 10 we wszystkie dni powszednie realizowany będzie kurs na trasie Biały Bór / Jeronimo do przystanku Południowa, o godzinie 06:19 oraz o godzinie 05:38 z przystanku Szosa Toruńska / Magazynowa do Biały Bór / Jeronimo.
Dodatkowo w dni powszednie zajęć szkolnych wprowadzony zostanie kurs na trasie Wałdowo – Al. 23 Stycznia, który realizowany będzie o godzinie 07:15.

Rozkład jazdy linii komunikacyjnej nr 4 - obowiązujący od 01.01.2015 r.
Rozkład jazdy linii komunikacyjnej nr 10 - obowiązujący od 01.01.2015 r.
Bilety komunikacji miejskiej przez Internet!
Bilety komunikacji miejskiej przez Internet!Urząd Miejski w Grudziądzu wspólnie z firma GoPay wychodząc na przeciw oczekiwaniom swoich Klientów uruchomił elektroniczną sprzedaż biletów okresowych. Od teraz każdy z pasażerów będzie mógł w dowolnym miejscu i o dowolnej porze dokonać zakupu biletu okresowego. Nowy system umożliwia nabycie biletu za pomocą formularza internetowego, w którym wystarczy wskazać interesujący nas bilet, wybrać dowolną datę rozpoczęcia obowiązywania ważności biletu oraz podać dane posiadacza. Płatność za bilet odbywa się przy pomocy zwykłego przelewu internetowego, karty płatniczej lub w wygodnej formie MasterPass. Po opłaceniu Pasażer natychmiast otrzymuje bilet do pobrania bezpośrednio ze strony z formularzem GoPay. Jednocześnie na wskazany przez siebie adres e-mail Klient otrzymuje dokument potwierdzający zakup biletu okresowego. Wszystko trwa zaledwie kilka sekund. Oszczędzamy czas, który wcześniej przeznaczaliśmy na stanie w kolejce po przedłużenie lub nabycie nowego biletu– informuje Krzysztof Całka, GoPay.

Bilet zakupiony przez Internet zawiera wszystkie niezbędne informacje oraz spersonalizowany QR kod, który należy okazać w przypadku kontroli. Urządzenie kontrolującego odczytuje kod, dzięki czemu otrzymuje on dane dotyczące posiadacza biletu, rodzaju biletu oraz jego ważności. Bilet kupiony za pomocą systemu GoPay może być okazany do kontroli w formie wydruku lub na ekranie urządzenia mobilnego. Ta druga opcja niewątpliwie wpłynie na wygodę Pasażerów, którzy nie ruszają się z domu bez telefonu komórkowego.

Link do formularza zakupu biletu.

Więcej informacji na www.gopay.com.pl lub https://www.facebook.com/gopay24.
Komunikacja miejska w okresie świąteczno - noworocznym 2014/2015
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejKomunikacja miejska w okresie świąteczno - noworocznym:
- 22.12.2014 r. - 24.12.2014 r., 29.12.2014 r. - 31.12.2014 r., 02.01.2015 r. komunikacja miejska kursować będzie zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w dni powszednie wolne od zajęć szkolnych;
- 05.01.2015 r. komunikacja miejska kursować będzie zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w dni powszednie szkolne;
- 24.12.2014 r. i 31.12.2014 r. wybrane linie kursować będą do około godziny 20:00;
- 25.12.2014 r., 26.12.2014 r., 01.01.2015 r. oraz 06.01.2015 r. komunikacja miejska kursować będzie zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w niedziele i święta.
W dalszej części newsa wykazy ostatnich kursów wykonywanych w dniach 24.12.2014 r. i 31.12.2014 r. oraz informacja na temat komunikacji związanej z organizowaną imprezą noworoczną w Porcie Schulza.
Punkty sprzedaży biletów w okresie świąteczno - noworocznym 2014/2015
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejInformujemy, że w związku ze zbliżającym się okresem świąteczno - noworocznym punkty sprzedaży biletów w Centrum Handlowym Alfa przy ulicy Chełmińskiej 4 oraz przy ulicy Legionów 74/84 będą odpowiednio czynne:
Punkt sprzedaży biletów w Centrum Handlowym Alfa, ul. Chełmińska 4:
- 24 grudnia 2014 r. - w godzinach od 09:00 do godziny 12:00;
- 31 grudnia 2014 r. - w godzinach od 09:00 do godziny 11:00.
Punkt sprzedaży biletów przy ulicy Legionów 74/84:
- 24 grudnia 2014 r. - w godzinach od 07:30 do godziny 12:00;
- 31 grudnia 2014 r. - w godzinach od 07:30 do godziny 11:00.