Uprawnienia do przejazdów

Sprawdź pogodę!

Czy wiesz, że...

...klimatyzacja w pojazdach komunikacji miejskiej powinna działać, jeżeli temperatura otoczenia przekracza 25 stopni Celsjusza.
Działa ona poprawnie w pojazdach, jeżeli wszystkie okna są zamknięte. Pomimo włączonej klimatyzacji i w związku z częstym otwieraniem drzwi na przystankach, można odczuć spadek skuteczności jej działania.
Widzisz?! Nie bądź obojętny!
BIP
Biuletyn Informacji Publicznej

IGKM
Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej

Kalendarz
Lipiec 2020
P W Ś Cz P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: Administrator
Witamy na stronie Organizatora Transportu Publicznego w Grudziądzu!

Kontakt:
56 45 10 447 - sekretariat wydziałowy
56 46 59 288 - punkt sprzedaży biletów ul. Chełmińska ALFA
56 69 68 466 - punkt sprzedaży biletów ul. Legionów
Info
Graffiti na wiatach w Grudziądzu (cz. 3)
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejInformujemy, że graffiti umieszczone zostało na kolejnych wiatach. Artystyczne rysunki można zobaczyć na przystankach autobusowych:
- Hallera / Bora Komorowskiego;
- Droga Kujawska.

1. Wiata na przystanku autobusowym - Hallera / Bora Komorowskiego.


2. Wiata na przystanku autobusowym - Droga Kujawska.
Korekta rozkładu jazdy linii komunikacyjnej nr 10, 01.06.2015 r.
Rozkłady jazdy komunikacji miejskiejInformujemy, że od 1 czerwca 2015 r. wprowadzona zostanie korekta do rozkładu jazdy linii komunikacyjnej nr 10, polegająca na zmianie trasy przejazdu kursu realizowanego o godzinie 21:25 z krańcówki Al. 23 Stycznia (w dni powszednie).
Wspomniany kurs nie będzie realizowany przez osiedle Mniszek, co oznacza że od przystanku Mniszek / Przejazd autobus tej linii jechać będzie bezpośrednio w kierunku Wałdowa.
Linia sezonowa do Rudnika, 01.06.2015 r.
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejInformujemy, że od 1 czerwca 2015 r. uruchomiona zostanie linia sezonowa R na trasie z Al. 23 Stycznia do Rudnika / Plaża Delfin.
Od 1 czerwca 2015 r. do 26 czerwca 2015 r. w dni powszednie (w dni nauki szkolnej) kursować będzie następująco:
- kurs z Al. 23 Stycznia o godzinie 10:00 do Rudnik / Plaża Delfin
oraz
- kurs z Rudnik / Plaża Delfin o godzinie 16:45 do Al. 23 Stycznia.

Szczegółowe kursowanie i rozkład jazdy linii sezonowej R w dalszej części newsa.
Graffiti na wiatach w Grudziądzu (cz. 2)
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejInformujemy, że graffiti umieszczone zostało na kolejnych wiatach. Artystyczne rysunki można zobaczyć na przystankach autobusowych:
- Ikara / Kościół;
- Rydygiera / Szpital.

1. Wiata na przystanku autobusowym - Ikara / Kościół.


2. Wiata na przystanku autobusowym - Rydygiera / Szpital.
Graffiti na wiatach w Grudziądzu (cz. 1)
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejWiaty przystankowe są stałym elementem związanym z komunikacją miejską i które często są dewastowane przez wandali, bo jak można nazwać osoby, które niszczą nasze wspólne dobro.
Coś na co łożymy wszyscy pieniądze bez względu czy korzystamy z komunikacji miejskiej czy też nie. W Grudziądzu wiaty dostają „drugie życie”, przestają być jednokolorowe. Aby przyjemniej było oczekiwać na autobus, tramwaj zaprosiliśmy, zaangażowaliśmy młodzież - Pawła Więckowskiego, Mateusza Potyrę jak również ambasadora naszego miasta Piotra „Beeski” Kania do pomalowania wiat motywami związanymi np. z komunikacją miejską. Planujemy w ten sposób odnowić w różnych częściach miasta ok. 20 wiat.
W chwili obecnej graffiti można zobaczyć na trzech przystankach we wiatach:

1. Wiata na przystanku tramwajowym - Konstytucji 3 Maja / Łęgi.2. Wiata na przystanku autobusowym - Sikorskiego.3. Wiata na przystanku autobusowym - Ikara / Skarżyńskiego.

Dzień Otwarty Twierdzy Grudziądz, 03.05.2015 r.
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejInformujemy, że w związku organizowanym „Dniem Otwartym Twierdzy Grudziądz” 3 maja 2015 r., na trasie z Al. 23 Stycznia do ul. Saperów (jednostka wojskowa) kursować będzie linia specjalna. Szczegóły w dalszej części newsa.
III Półmaraton Grudziądz - Rulewo Śladami Bronka Malinowskiego, 03.05.2015 r.
Utrudnienia i zakłócenia w ruchuInformujemy, że 3 maja 2015 r. zorganizowany zostanie III Półmaraton Grudziądz - Rulewo Śladami Bronka Malinowskiego. Bieg odbędzie się w godzinach od 11.00 do 14.00. Czasowo będą całkowicie zamknięte dla ruchu kołowego następujące odcinki trasy półmaratonu: ul. Piłsudskiego - ul. Mikołaja z Ryńska - ul. Kochanowskiego - ul. Łyskowskiego - ul. Piłsudskiego - ul. Sikorskiego - ul. Sienkiewicza - ul. Toruńska - ul. Marcinkowskiego - ul. Portowa - ul. Gdyńska (granica miasta) - droga krajowa nr 16 (od. m. Grudziądz do m. Grupa) - droga wojewódzka nr 272 do m. Piła Młyn - droga wojewódzka nr 391 do m. Rulewo.
W związku z powyższym od godziny około 08:30 do około godziny 12:00 wystąpią utrudnienia zarówno w ruchu kołowym, jak i w kursowaniu komunikacji miejskiej. Za utrudnienia przepraszamy wszystkich pasażerów.
XXVII Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Prezydenta Miasta Grudziądza, 03.05.2015 r.
Utrudnienia i zakłócenia w ruchuInformujemy, że 3 maja 2015 r. organizowany będzie XXVII Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Prezydenta Miasta Grudziądza.
Trasa wyścigu przebiegać będzie ulicami: ul. Ikara, ul. Nauczycielska, ul. Warszawska, Piaski, Dębieniec, Zielnowo, Rozental, Radzyń Chełmiński, Nowy Dwór, Pokrzywno, Marusza, Gać, ul. Warszawska (rondo Skalskiego), ul. Polskich Skrzydeł, ul. Ikara.
W związku z powyższym od godziny około 07:45 do około godziny 12:00 wystąpią utrudnienia zarówno w ruchu kołowym, jak i w kursowaniu komunikacji miejskiej.
Na czas utrudnień linie nr:
- 3 i 14 w kierunkach do i z Lotniczej kursować będą przez Trasę Średnicową (na czas wyścigu nie będą kursować przez ulice Parkową, Kustronia i Nauczycielską);
- 8 i 15 w kierunkach do i z Rydygiera kursować będą ulicami Parkową, Kustronia i Polskich Skrzydeł;
- 11, 13, 17, 18 i 21 w kierunkach do i z Rydygiera kursować będą ulicą Warszawską (na czas wyścigu nie będą kursować przez ulice Nauczycielską, Ikara i Polskich Skrzydeł).
W miarę możliwości ruch będzie stopniowo przywracany. Obowiązywać będą wszystkie przystanki znajdujące się na zmienionej trasie przejazdu. Za utrudnienia przepraszamy wszystkich pasażerów.
Aktualizacja oprogramowania biletomatów, 27.04.2015 r.
Utrudnienia i zakłócenia w ruchuInformujemy, że w związku ze zmianą cennika taryfowego za usługi przewozowe oraz koniecznością aktualizacji oprogramowania biletomatów od 1 maja 2015 r. w biletomatach nie będą dostępne bilety czasowe 3 godzinne. Wspomniane bilety zostaną wprowadzone z tygodniowym opóźnieniem. Za powyższe utrudnienie przepraszamy wszystkich pasażerów.
Przerwa techniczna w dostępie do usługi moBILET, 26.04.2015 r.
Przerwa techniczna w dostępie do usługi moBILET, 26.04.2015 r.Uprzejmie informujemy, iż 26 kwietnia 2015r. zaplanowane zostały prace modernizacyjne, związane z migracją zasobów na jeszcze bardziej wydajne i nowoczesne środowisko serwerowe. W związku z powyższym pomiędzy godzinami 08:00 a 22:00 nastąpi przerwa techniczna w dostępie do usługi moBILET (dotyczy dostępu do usługi za pośrednictwem aplikacji mobilnej, jak i Portalu Użytkownika).
Za utrudnienia przepraszamy!
Zmiany cennika taryfowego, uprawnień do przejazdów, przepisów porządkowych... 23.04.2015 r., 01.05.2015 r.
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejInformujemy, że od 23 kwietnia 2015 r. obowiązywać będą nowe Uchwały Rady Miejskiej Grudziądza, dotyczące komunikacji miejskiej:
- UCHWAŁA NR VI/39/15 RADY MIEJSKIEJ GRUDZIĄDZA z dnia 25 marca 2015 r. w sprawie uprawnień do bezpłatnych i ulgowych przejazdów środkami komunikacji miejskiej w Grudziądzu.
- UCHWAŁA NR VI/37/15 RADY MIEJSKIEJ GRUDZIĄDZA z dnia 25 marca 2015 r. w sprawie określenia przepisów porządkowych obowiązujących przy przewozie osób i bagażu środkami publicznego transportu zbiorowego.
- UCHWAŁA NR VI/36/15 RADY MIEJSKIEJ GRUDZIĄDZA z dnia 25 marca 2015 r. zmieniająca uchwałę w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, warunków i zasad korzystania oraz stawki opłaty za korzystanie z przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest gmina – miasto Grudziądz.

natomiast od 1 maja 2015 r.:
Nowy cennik taryfowy wprowadza m.in. bilety 2 i 3-godzinne, strefę miejską na terenie Białego Boru, a także zmienia cenę biletu nocnego. Bilety czasowe dają pasażerom grudziądzkiej komunikacji możliwość przesiadania się bez konieczności ponoszenia dodatkowej opłaty. W okresie ważności tego biletu możliwa jest nieograniczona liczba przesiadek. Czas przeznaczony na przesiadanie wlicza się do czasu podróży. Do kalkulacji cen biletów czasowych przyjęto, że pasażer korzystający z biletu 2-godzinnego może wykonać 4 przejazdy lub też skorzystać z połączeń przesiadkowych bez konieczności kasowania dodatkowych biletów. W takim przypadku cena jednego przejazdu wynosiłaby 1,25 zł przy cenie 2,60 zł za bilet jednorazowy. Koszt jednostkowy będzie jeszcze niższy, gdy pasażer zakupi bilet 3-godzinny.
W uchwale znalazły się również zapisy dotyczące objęcia obszaru Białego Boru znajdującego się na terenie Gminy Grudziądz strefą miejską, ponieważ na tym obszarze znajdują się duże przedsiębiorstwa zatrudniające wielu grudziądzan. Osoby dojeżdżające do pracy do Białego Boru, od 1 maja br., będą mogły korzystać z tańszych biletów miesięcznych. Cena biletu na wszystkie dni tygodnia to 74 zł.
Ponadto obowiązywać będą także nowe, niższe, ceny zakupu biletu na linie nocne. Od tego dnia autobusem N pojedziemy za 2,60 zł, a nie jak do tej pory za 3,80 zł.
- UCHWAŁA NR VI/38/15 RADY MIEJSKIEJ GRUDZIĄDZA z dnia 25 marca 2015 r. w sprawie cen za usługi przewozowe w publicznym transporcie zbiorowym.

Kolejna uchwała określa nową wysokość opłat dodatkowych z tytułu przewozu komunikacją miejską osób, zabranych ze sobą rzeczy i zwierząt oraz opłaty manipulacyjnej.
Średnio w ciągu miesiąca w autobusach i tramwajach przeprowadzanych jest 4000 kontroli. Niestety w ok. 200 przypadkach konieczne jest wystawienie opłaty dodatkowej. Aktualnie osoby, które podróżowały bez biletu są winne miastu ok. 1,5 mln zł. Wśród nich są rekordziści, którzy mają z tego tytułu zadłużenie w wysokości ponad 15 tys. zł.
Wysokość opłaty dodatkowej ustalono w następujący sposób:
- jako 50 - krotność ceny najtańszego biletu jednorazowego normalnego za przejazd bez ważnego biletu,
- jako 40 - krotność ceny najtańszego biletu jednorazowego normalnego za przejazd bez ważnego dokumentu potwierdzającego uprawnienia do przejazdu ulgowego lub bezpłatnego,
- jako 20 - krotność ceny najtańszego biletu jednorazowego normalnego za przewóz zwierząt i rzeczy bez odpowiedniego dokumentu przewozu albo naruszenia przewozu na warunkach szczególnych,
- jako 150 - krotność ceny najtańszego biletu jednorazowego normalnego za spowodowanie przez podróżnego zatrzymania lub zmiany trasy środka transportowego bez uzasadnionej przyczyny,
- jako 10 - krotność ceny najtańszego biletu jednorazowego normalnego za przejazd bez ważnego biletu, jeżeli opłata dodatkowa zostanie uiszczona w terminie do 7 dni,
- jako 10 - krotność ceny najtańszego biletu jednorazowego normalnego za przejazd bez ważnego dokumentu potwierdzającego uprawnienia do przejazdu ulgowego lub bezpłatnego, jeżeli opłata dodatkowa zostanie uiszczona w terminie do 7 dni,
- jako 5 - krotność ceny najtańszego biletu jednorazowego normalnego za przewóz zwierząt i rzeczy bez odpowiedniego dokumentu przewozu albo naruszenia przewozu na warunkach szczególnych, jeżeli opłata zostanie uiszczona w terminie do 7 dni.
- UCHWAŁA NR VI/40/15 RADY MIEJSKIEJ GRUDZIĄDZA z dnia 25 marca 2015 r. w sprawie sposobu ustalania wysokości opłat dodatkowych z tytułu przewozu osób, zabranych ze sobą do przewozu rzeczy i zwierząt oraz wysokości opłaty manipulacyjnej.

Zachęcamy wszystkich pasażerów do zapoznania się z treścią zamieszczonych uchwał dotyczących komunikacji miejskiej w Grudziądzu.
Przebudowa ulicy Jana III Sobieskiego, 08.04.2015 r.
Utrudnienia i zakłócenia w ruchuInformujemy, że od 8 kwietnia 2015 roku rozpoczną się prace drogowe, związane z przebudową ulicy Sobieskiego, które w pierwszym etapie przeprowadzane będą na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Konstytucji 3 Maja (budowa ronda).
W związku z tym linie komunikacyjne nr 4, 14, 17, 19, 21 oraz N nie będą miały możliwości przejazdu przez wspomniane skrzyżowanie i od przystanku Sobieskiego / Garaże kursować będą przez ulicę Łęgi, gdzie przy skrzyżowaniu z ulicą Hubala zlokalizowany będzie dodatkowy przystanek komunikacyjny.
Do odwołania nieczynne będę przystanki: Sobieskiego / Szkoła i Sobieskiego / Gąsiorowskiego.

Za utrudnienia przepaszamy wszystkich pasażerów.
Komunikacja miejska w okresie Świąt Wielkanocnych, 2015 r.
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejPrzypominamy pasażerom, że 2 kwietnia 2015 r. i 3 kwietnia 2015 r. oraz 7 kwietnia 2015 r. komunikacja miejska kursować będzie zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w dzień powszedni wolny od nauki szkolnej.
CallPay Usługi, 11.03.2015 r.
CallPay Usługi, 11.03.2015 r.Nie musisz się już martwić, gdy zorientujesz się, że nie masz przy sobie portfela. Do wykonania płatności wystarczy Ci teraz telefon. Przy jego użyciu możesz zapłacić wszędzie tam, gdzie zobaczysz logo CallPay.
Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji CallPay Usługi należy wprowadzić swój numer telefonu oraz potwierdzić dane kodem aktywującym, otrzymanym w formie SMS. Więcej szczegółów dotyczących podłączenia karty płatniczej oraz możliwości aplikacji CallPay Usługi na stronie www.callpay.pl oraz klikając na logo CallPay.
Pobierz bezpłatną aplikację CallPay Usługi na swój telefon! Aplikacja jest dostępna do pobrania w AppStore oraz Google Play.


Więcej informacji: http://callpay.pl/uslugi-3/grudziadz-109.html .
Wygodniej i taniej! Kup bilet przez internet!, 20.03.2015 r. - 20.04.2015 r.
Wygodniej i taniej! Kup bilet przez internet!, 20.03.2015 r. - 20.04.2015 r.Informujemy, że każdy Pasażer Komunikacji Miejskiej w Grudziądzu, który dokona zakupu biletu okresowego za pomocą formularza internetowego na stronie www.gopay24.pl zyska do 50% zwrotu wartości biletu. Promocja została przygotowana przez firmę GoPay, która umożliwia nabycie biletów okresowych przez Internet.
"Nasz formularz zakupu pozwala zaoszczędzić czas Pasażerów, którzy nie stojąc w kolejkach, kupują bilety wygodnie z domu, z pracy, ze szkoły. Wszędzie tam, gdzie mają dostęp do Internetu. Teraz mogą dodatkowo zaoszczędzić pieniądze, otrzymując zwrot za dokonaną transakcję. Warto zwrócić uwagę, że system umożliwia zakup biletu dla dowolnej liczby członków rodziny oraz znajomych" – Robert Pietras Prezes GoPay.
Promocja jest ograniczona czasowo. Aby móc skorzystać z promocji należy dokonać zakupu biletu okresowego w dniach od 20 marca do 20 kwietnia 2015 r. przy użyciu karty płatniczej lub portfela elektronicznego MasterPass.
Link do formularza zakupu biletu.

Więcej informacji na temat promocji: www.gopay.com.pl lub https://www.facebook.com/gopay24.

Nie zwlekaj! Sprawdź, jak wygodnie jest z GoPay. Sprawdź, jakie to proste!