Uprawnienia do przejazdów

Sprawdź pogodę!

Czy wiesz, że...

...klimatyzacja w pojazdach komunikacji miejskiej powinna działać, jeżeli temperatura otoczenia przekracza 25 stopni Celsjusza.
Działa ona poprawnie w pojazdach, jeżeli wszystkie okna są zamknięte. Pomimo włączonej klimatyzacji i w związku z częstym otwieraniem drzwi na przystankach, można odczuć spadek skuteczności jej działania.
Widzisz?! Nie bądź obojętny!
BIP
Biuletyn Informacji Publicznej

IGKM
Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej

Kalendarz
Styczeń 2021
P W Ś Cz P S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: Administrator
KiedyPrzyjedzie.pl
Rozkłady jazdy (pdf)
Komunikacja tramwajowa

Komunikacja autobusowa
Ogłoszenie!


Ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego.
Więcej informacji - Kliknij!
Automaty biletowe!
GoPay - bilet przez Internet!
Kup bilet! - aplikacje mobilne!
Schemat sieci tramwajowej!
Al. 23 Stycznia
Rozkład w telefonie!
Wybierz swój OS telefonu i zainstaluj aplikację!
Skorzystaj online z wyszukiwarki połączeń!
Przewóz osób taksówkami
Witamy na stronie Organizatora Transportu Publicznego w Grudziądzu!

Kontakt:
56 45 10 447 - sekretariat wydziałowy
56 46 59 288 - punkt sprzedaży biletów ul. Chełmińska ALFA
56 69 68 466 - punkt sprzedaży biletów ul. Legionów
Info
Utrudnienia w kursowaniu linii komunikacyjnej nr 13, 06.09.2019 r.
Utrudnienia i zakłócenia w ruchuInformujemy, że 6 września 2019 r. w godz. 6:00 – 16:00 wyłączona z ruchu zostanie ulica Forteczna, na odcinku od ulicy Kościuszki do ulicy Nadgórnej. Objazd dla pojazdów jadących z kierunku ulicy Legionów wyznaczono poprzez ul. Kościuszki, ul. Wąską i ul. Nadgórną. Objazd dla pojazdów jadących z kierunku ulicy Jagiełły wyznaczono poprzez ul. Garnizonową, ul. Słowackiego, ul. Kościuszki do ul. Fortecznej. Zmiany stałej organizacji ruchu podyktowane są potrzebą wymiany nawierzchni przejścia dla pieszych, zlokalizowanego przy Szkole Podstawowej nr 9 w związku z wprowadzeniem interaktywnego przejścia dla pieszych w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego.
W związku z powyższym kursy autobusów linii komunikacyjnej nr 13 realizowane będą do i z krańcówki pętla "Tarpno”.
Linia komunikacyjna R, 09.09.2019 r.
Rozkłady jazdy komunikacji miejskiejInformujemy, że od 9 września 2019 r. zmianie ulegnie rozkład jazdy linii komunikacyjnej R. Szczegóły w załączonym rozkładzie jazdy. Rozkład jazdy - linia R [obowiązuje od 09.09.2019 r.]
Korekty w liniach komunikacyjnych nr 23 i 25, 02.09.2019 r.
Rozkłady jazdy komunikacji miejskiejInformujemy, że od 2 września 2019 r. wprowadzone zostaną korekty w rozkładach jazdy linii komunikacyjnych nr 23 i 25. I tak:

Linia komunikacyjna nr 23: Rozkład jazdy - linia nr 23 [obowiązuje od 02.09.2019 r.]
- kurs w kierunku Radzynia Chełmińskiego o godzinie 05:55 z Al. 23 Stycznia przesunięty na godzinę 06:05 - początek kursu z przystanku Nauczycielska;
- kurs w kierunku Al. 23 Stycznia z Radzynia Chełmińskiego o godzinie 16:25 skrócony do przystanku Nauczycielska.

Linia komunikacyjna nr 25: Rozkład jazdy - linia nr 25 [obowiązuje od 02.09.2019 r.]
- kurs w kierunku Sosnówka / Pętla o godzinie 06:00 z Al. 23 Stycznia przesunięty na godzinę 06:19 - początek kursu z przystanku Szosa Toruńska / Magazynowa;
- kurs w kierunku Al. 23 Stycznia z Sosnówka / Pętla o godzinie 16:25 skrócony i skierowany do przystanku Magazynowa / Składowa.

Przypominamy również że od 2 września 2019 r. komunikacja miejska kursować będzie zgodnie z rozkładami jazdy obowiązujacymi w dni powszednie szkolne.
Przywrócenie ruchu tramwajowego w ulicy Legionów, 29.08.2019 r.
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejInformujemy, że linia tramwajowa nr 3 kursować będzie do 28 sierpnia 2019 r. włącznie. Natomiast od czwartku tj. 29 sierpnia 2019 r. przywrócone zostanie kursowanie linii tramwajowej nr 2 na trasie z Pętli "Rządz" do Pętli "Tarpno" zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy.
Remont ulicy Rapackiego, 28.08.2019 r.
Utrudnienia i zakłócenia w ruchuInformujemy, że od 28 sierpnia 2019 r. rozpoczną się prace drogowe związane z remontem ulicy Rapackiego.
W związku z tym że niemożliwy będzie przejazd autobusów tą ulicą pojazdy komunikacji miejskiej kursować będą następująco:
- linie komunikacyjne N, 3, 4, 8, 12, 13, 15, 19, 22 w kierunku centrum miasta będą kursowały ulicą Dworcową, dalej będą wykonywały manewr zawracania przy budynku MZK Sp. z o.o. (zajezdnia tramwajowa) i kursowały ulicą Dworcową, Focha do Al. 23 Stycznia.
- linie komunikacyjne N, R, 3, 4, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 19, 20, 22, 23, 25 kursujące z centrum miasta będą kursowały ulicą Focha, Dworcową, dalej będą wykonywały manewr zawracania przy budynku MZK Sp. z o.o. (zajezdnia tramwajowa) i kursowały ulicą Dworcową skąd powrócą na obowiązującą trasę przejazdu.
Przystanek autobusowy Dworzec kolejowy, będzie przystankiem z którego ruch odbywać się będzie w dwóch kierunkach, dlatego też prosimy pasażerów o zwrócenie szczególnej uwagi na kierunkowe tablice świetlne w autobusach.
Obowiązywać będą wszystkie przystanki komunikacji miejskiej znajdujące się na wprowadzonych trasach objazdowych.


Za utrudnienia przepraszamy wszystkich pasażerów.
Przywrócenie ruchu autobusów w ulicy Legionów, 26.08.2019 r.
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejW związku z wcześniejszym zakończeniem prac gwaracnycjnych w ulicy Legionów od dnia dzisiejszego od godziny 12:00 wznowione zostanie kursowanie autobusów przez tą ulicę. W dalszym ciągu linia tramwajowa kusować będzie na trasie z Dworca kolejowego do Pętli "Rządz". Przewidywany termin przywrócenia linii tramwajowej nr 2 to środa 28.08.2019 r.
Uprawnienia osób niepełnosprawnych, przy przejazdach komunikacją miejską w Grudziądzu
Zwracamy uwagę, że uprawnienie dzieci i młodzieży niepełnosprawnej do ukończenia 24 roku życia oraz studentów niepełnosprawnych do ukończenia 26 roku życia oraz ich pełnoletnich opiekunów obejmuje wyłącznie przejazd z miejsca zamieszkania lub miejsca pobytu do:
- przedszkola,
- szkoły, szkoły wyższej,
- placówki opiekuńczo-wychowawczej, placówki oświatowo-wychowawczej, specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego, specjalnego ośrodka wychowawczego, ośrodka umożliwiającego dzieciom i młodzieży spełnienie obowiązku szkolnego i obowiązku nauki,
- ośrodka rehabilitacyjno-wychowawczego,
- domu pomocy społecznej, ośrodka wsparcia,
- zakładu opieki zdrowotnej, poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej,
- a także na turnus rehabilitacyjny i z powrotem.
Przy przejazdach do i z jednostek udzielających świadczeń zdrowotnych albo pomocy społecznej bądź organizujących turnusy rehabilitacyjne wymagane jest posiadanie zaświadczenia, zawiadomienia lub skierowania określającego termin i miejsce wizyty lub pobytu.
Opiekun przy przejeździe po osobę niepełnosprawną albo po jej odwiezieniu musi posiadać, w przypadku przejazdu:
- do placówek oświatowych – zaświadczenie wystawione przez placówkę,
- do jednostek udzielających świadczeń zdrowotnych albo pomocy społecznej bądź organizujących turnusy rehabilitacyjne,
– zaświadczenie, zawiadomienie lub skierowanie określające termin i miejsce wizyty lub pobytu oraz dokument ze zdjęciem.
Naprawa gwarancyjna torowiska - 12.08.2019 r. - zmiana organizacji ruchu w ulicy Legionów
Utrudnienia i zakłócenia w ruchuInformujemy, iż od 12 sierpnia br., w związku z realizacją kolejnego etapu napraw gwarancyjnych sieci tramwajowej, zmianie ulegnie trasa przejazdu autobusów, które dotychczas kursowały ulicą Legionów. Autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały ulicą Piłsudskiego i Sikorskiego.
W związku z powyższym, wszystkie przystanki znajdujące się w ulicy Legionów nie będą funkcjonowały. Z uwagi na ograniczoną możliwość wjazdu i wyjazdu z pętli autobusowo – tramwajowej, korzystać z niej będą wyłącznie linie gminne nr 5, 6, 7, 16, według obecnie obowiązujących rozkładów jazdy.
Linia nr 13 kursować będzie po nie zmienionej trasie przejazdu.
Zmiana organizacji ruchu, może powodować wystąpienie kilkuminutowych odchyleń czasowych w stosunku do rozkładu jazdy. Prosimy pasażerów o wyrozumiałość.
Wszystkie zmiany organizacji ruchu, związane z naprawą gwarancyjną, mają charakter tymczasowy i potrwają do odwołania, jednak przewidywany termin zakończenia prac to koniec sierpnia, dotychczasowy rozkład komunikacji miejskiej powinien zostać przywrócony od 2 września br. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy wszystkich pasażerów.
Wszelkich informacji w zakresie zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej udziela Wydział Komunikacji Miejskiej Urzędu Miejskiego w Grudziądzu pod nr telefonu: 45 10 447 .
Naprawa gwarancyjna torowiska tramwajowego, 05.08.2019 r.
Utrudnienia i zakłócenia w ruchuInformujemy, że 5 sierpnia br. rozpoczną się naprawy gwarancyjne sieci tramwajowej. Od tego dnia wstrzymany zostanie ruch tramwajowy od osiedla Tarpno do Alei 23. Stycznia. Na odcinku od osiedla Rządz do Dworca PKP będzie kursować linia tramwajowa nr 3. Na trasie Tarpno - Rządz oraz Rządz - Tarpno będzie można podróżować na jednym bilecie jednorazowym podczas korzystania z połączeń przesiadkowych.
Jako pierwsza zostanie poddana naprawie nawierzchnia z kostki kamiennej na odcinku od Alei 23. Stycznia do ulicy Sikorskiego. W pierwszym tygodniu sierpnia autobusy będą kursować ulicą Legionów, zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy.

W kolejnym etapie wyremontowana zostanie nawierzchnia betonowa między torami, wzdłuż ulicy Legionów. W związku z powyższym zmianie ulegnie trasa przejazdu autobusów. Będą kursowały ulicą Piłsudskiego.

Wszystkie prace związane z naprawą gwarancyjną powinny zakończyć się do końca sierpnia, a dotychczasowy rozkład komunikacji miejskiej powinien zostać przywrócony od 2 września br.

Rozkład zastępczej linii tramwajowej T3 [obowiązuje od 05.08.2019 r.]
VI Kryterium Uliczne, 09.08.2019 r.
Utrudnienia i zakłócenia w ruchuInformujemy, że 9 sierpnia 2019 r. odbędzie się "VI Kryterium Uliczne o Puchar Prezydenta Grudziądza i Sponsorów". W związku z brakiem możliwości przejazdu (ul. Hallera - od ronda Pileckiego do ulicy Żwirki) w godzinach 15:00 - 20:00 autobusy komunikacji miejskiej w kierunku Lotniska jak i Al. 23 Stycznia kursować będą trasą objazdową przez ulice Solidarności, Konarskiego, Bora Komorowskiego. Obowiązują wszystkie przystanki znajdujące się na zmienionej trasie przejazdu.

Za utrudnienia przepraszamy wszystkich pasażerów.
Zmiana w organizacji ruchu na pętli autobusowej przy ulicy Poniatowskiego, 22.07.2019 r.
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejInformujemy, że od 22 lipca 2019 r. linia nr 18 będzie obsługiwana przez autobusy hybrydowe. W związku z tym wprowadzona została zmiana w organizacji ruchu na pętli autobusowej przy ulicy Poniatowskiego.
Wjazd do supermarketu Tesco odbywa się poprzednim wyjazdem. Kierowcy pojazdów prywatnych proszeni są o zwrócenie uwagi na nowe oznakowanie obowiązujące na wspomnianej pętli autobusowej.
Kursy autobusów w dni powszednie, 2019 r.
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejInformujemy, że w czasie letnich wakacji 2019 r. pojazdy komunikacji miejskiej w dni powszednie kursować będą zgodnie z rozkładami jazdy obowiązującymi w dni powszednie wolne od zajęć szkolnych.
Funkcjonowanie lini sezonowej R, 20.06.2019 r. - 08.09.2019 r.
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejInformujemy, że od 20 czerwca 2019 r. zwiększona zostanie częstotiwość kursowania linii sezonowej do Rudnika. Podany poniżej rozkład jazdy obowiązywać bądzie do 8 września 2019 r. O wszelkich zmianach będziemy informować Państwa na naszej stronie internetowej. I tak:

Odjazdy z Al. 23 Stycznia: 07:00, 09:00, 10:00, 11:15, 12:15, 13:15, 14:15, 15:15, 16:15, 17:15, 18:30, 19:30, 20:45;
Odjazdy z Rudnik / Ośrodek Delfin: 08:00, 09:30, 10:30, 11:45, 12:45, 13:45, 14:45, 15:45, 16:45, 17:45, 19:00, 20:15, 21:15.

Rozkład jazdy sezonowej linii R [20.06.2019 r. - 08.09.2019 r.]


Przejazd w/w linią komunikacyjną na podstawie biletów z obowiązującej taryfy przewozowej.
Dodatkowe kursy na linii sezonowej do Rudnika, 14.06.2019 r. - 19.06.2019 r.
Funkcjonowanie komunikacji miejskiejInformujemy, że w okresie od 14 czerwca 2019 r. do 19 czerwca 2019 r. włącznie, wprowadzone zostaną dodatkowe kursy na linii sezonowej R i tak:
- dodatkowe odjazdy z Al. 23 Stycznia: 11:30, 14:00, 16:00 i 18:15;
- dodatkowe odjazdy z Rudnik / Plaża Delfin: 12:45, 15:00, 17:00 oraz 19:00.
Spotkanie grudziądzkich seniorów, 13.06.2019 r.
Utrudnienia i zakłócenia w ruchuInformujemy, że 13 czerwca 2019 r. w związku z przeprowadzanym spotkaniem integracyjnym grudziądzkich seniorów, wyłączony z ruchu drogowego zostanie odcinek ulicy Piłsudskiego od nr 109 do 113 (na wysokości basenów miejskich). W związku z tym w godzinach pomiędzy 10:45 a 11:00 nastąpią utrudnienia w kursowaniu autobusów linii komunikacyjnych nr 12 oraz 18, za które przepraszamy wszystkich pasażerów.
W związku z tym:
- kurs linii nr 12 o 10:47 z pętli Poniatowskiego realizowany będzie przez ul. Legionów do Sikorskiego, dalej ul. Sienkiewicza i powrót na trasę.
- kurs linii nr 12 o 10:19 z pętli Strzemięcin realizowany będzie od ul. Sienkiewicza - ul. Sikorskiego, ul. Wybickiego, ul. Legionów do pętli Tarpno i dalej powrót na trasę.
- kursy linii nr 18 o 10:35 i 10:45 z pętli Poniatowskiego realizowane będą ul. Legionów do ul. Sikorskiego i dalej ul. Sienkiewicza i dalej powrót na trasę.
- kursy linii nr 18 o 10:08 i 10:28 z pętli Rydygiera Szpital realizowane będą ul. Sienkiewicza, ul. Sikorskiego, ul. Wybickiego, ul. Legionów do pętli Tarpno i dalej powrót na trasę.