Aktualności, Zmiany i utrudnienia w ruchu|

Trwa realizacja inwestycji pn. „Przebudowa infrastruktury tramwajowej dla potrzeb transportu publicznego w Grudziądzu”


Przebudowa infrastruktury tramwajowej, która aktualnie się toczy, to inwestycja, której wartość sięga 144 milionów złotych, przy rekordowym, około 95-milionowym dofinansowaniu. Podzielona jest na trzy etapy:

1) przebudowę odcinka torowiska od ulicy Wiejskiej do pętli tramwajowej na osiedlu Rządz,

2) kompleksowy remont na ulicy Toruńskiej, na odcinku pomiędzy ulicą Marcinkowskiego i Al. 23 Stycznia, jak również,

3) remont odcinka od ulicy Wiejskiej do Drogi Krajowej nr 16. Jest to największa inwestycja drogowa, jaką miasto prowadzi w ostatnich latach.

Obecnie, w związku ze zmianą organizacji ruchu w obrębie Al. 23 Stycznia, od 3 grudnia 2021 roku wprowadzone są następujące zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej:

Na odcinku Rządz – Al. 23 Stycznia kursuje autobusowa komunikacja zastępcza AT – w dni powszednie co 10 minut, soboty co 15 minut oraz niedziele co 20 minut;

2)na trasie z Dworca Kolejowego do Pętli „Tarpno” – uruchomiona została linia tramwajowa nr 1. Linia ta kursuje z taką samą częstotliwością jak autobus za tramwaj.

Punkt przesiadkowy dla autobusowej linii zastępczej za tramwaj AT i dla tramwaju nr 1 znajduje się w Al. 23 Stycznia.

Przystanek początkowy (w kierunku osiedla Rządz) dla autobusowej linii zastępczej za tramwaj AT znajduje się przy wiacie (przystanek dla linii komunikacyjnych nr 4, 12, N), natomiast przystanek końcowy zlokalizowany jest w zatoce przystankowej po stronie Starostwa Powiatowego w Grudziądzu.

Tymczasowy przystanek dla tramwaju w kierunku pętli „Tarpno” jest zlokalizowany za skrzyżowaniem z ulicą Sienkiewicza. Jest to rozwiązanie, które ma obowiązywać do czasu finalnego zakończenia prac związanych z budową peronów przystankowych dla pojazdów szynowych.

UWAGA – jeden bilet!

Podczas korzystania z przesiadek z autobusu AT na tramwaj nr 1 i odwrotnie pasażer może kontynuować jazdę na podstawie jednego biletu. Przesiadka powinna odbyć się w możliwie najkrótszym czasie.

Dodatkowo po zmienionej trasie przejazdu kursują autobusy linii autobusowych nr: 8, 10, 12, 18, 22. Linie te w kierunku osiedla Lotnisko wykonują kursy przez ulicę Hallera, natomiast w kierunku Centrum po wyremontowanym odcinku ulicy Chełmińskiej od skrzyżowania z ulicą Bydgoską do ulicy Gdyńskiej. Na oddanym do użytku odcinku ulicy Chełmińskiej, na wysokości budynku Chełmińska 52 zlokalizowany został przystanek tymczasowy (Chełmińska – Piaskowa).

Comments are closed.

Close Search Window
Skip to content